Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Je ještě v módě být ekumenický? Ptají se delegáti evropských církví v srbském Novém Sadu

Ze světa

Je ještě v módě být ekumenický? Ptají se delegáti evropských církví v srbském Novém Sadu

ERC /mn / 1. 6. 2018 11:10

V srbském Novém Sadu začíná valné shromáždění Konference evropských církví (KEK). Na valné shromáždění vysílají své delegáty všechny členské církve KEKu, kterých je v současnosti na 120 a pochází z celé Evropy, jak z EU, tak mimo ni. Ekumenickou radu církví v ČR reprezentuje na valném shromáždění její generální sekretář Petr Jan Vinš.

Domácí zpravodajství

Prof. Osolsobě kvůli blasfemické hře odstoupil z umělecké rady JAMU

ČTK / 1. 6. 2018 10:02

Prof. Osolsobě kvůli blasfemické hře odstoupil z umělecké rady JAMU Z umělecké rady Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) odstoupil estetik Petr Osolsobě. Vadilo mu to, že se umělecká rada nijak nevyslovila k uvedení kontroverzních inscenací Olivera Frljiče na festivalu Divadelní svět Brno. Osolsobě se v abdikačním dopise vymezil vůči hanobení křesťanství.

Domácí zpravodajství

Tomáš Halík slaví 70. narozeniny. Patří k nejviditelnějším osobnostem české katolické církve

Vlastní zpráva / 1. 6. 2018 10:01

Tomáš Halík slaví 70. narozeniny. Patří k nejviditelnějším osobnostem české katolické církve Sociolog, kněz a profesor Univerzity Karlovy Tomáš Halík patří k nejviditelnějším osobnostem české katolické církve. Někdejší poradce Václava Havla a dlouholetý duchovní správce akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora, který se narodil 1. června 1948, se dlouhá léta angažuje jak v obrodě církve, tak v dialogu mezi církvemi či v komunikaci mezi věřícími a ateisty. Svými názory Halík ale ovlivňuje i českou politiku.

Domácí zpravodajství

V Česku je asi 10.000 mladých bez domova, speciální pomoc chybí

ČTK / mn / 31. 5. 2018 11:11

V Česku je asi 10.000 mladých bez domova, speciální pomoc chybí V Česku žije asi 10.000 mladých lidí do 26 let bez domova. Zhruba 30 procent z nich tvoří ženy. Specializovaná pomoc, díky níž by se mladí dokázali odrazit ode dna, ale chybí. Novinářům to  řekli odborníci na problematiku bezdomovectví. V Praze se koná odborná konference, která se zaměřuje právě na mladé bez přístřeší.

Domácí zpravodajství

Církev by měla mít podle Halíka roli terapeuta i pro nevěřící

ČTK / 30. 5. 2018 23:28

Církev by měla mít podle Halíka roli terapeuta i pro nevěřící Rozvíjení terapeutické role náboženství a prevence jeho destruktivních podob je jednou ze snah mezinárodní sítě teologů, kterou spoluvytváří český katolický kněz a teolog Tomáš Halík. Shromáždili podněty z 55 zemí všech kontinentů, jedním z nich je připravovat na budoucí roli církve ve společnosti.

Článek měsíce

Papežství na hranici

Tomáš Petráček / 28. 5. 2021

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Přejete si ženy ve vedení církve?
ano
63%
 
ano, ale jen v jáhenské službě
4%
 
spíše ne
4%
 
ne
29%
 
(Počet hlasů celkem: 354)