Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Zástupci Prahy a církve se ve středu sejdou kvůli prodeji Jindřišské věže

Domácí zpravodajství

Zástupci Prahy a církve se ve středu sejdou kvůli prodeji Jindřišské věže

ČTK / 21. 11. 2022 19:19

Dosluhující radní hlavního města pro majetek Jan Chabr a nová starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (oba TOP 09) se ve středu sejdou se zástupci správy majetku pražského arcibiskupství ohledně možnosti odkupu Jindřišské věže.

Ze světa

V kyjevském klášteře se přou kvůli písňi o matičce Rusi

ČTK / 20. 11. 2022 11:00

V kyjevském klášteře se přou kvůli písňi o matičce Rusi Vedení slavného kyjevského pravoslavného kláštera Kyjevskopečerská lávra se snaží podle ukrajinských médií zahladit skandál, kdy tu zazněla píseň či modlitba "za matičku Rus". Ukrajinská církev je rozštěpená na část, která vyhlásila nezávislost na Moskvě, a na část historicky podřízenou moskevskému patriarchátu, od kterého se osamostatnila až na konci května. 

Ze světa

Tomáš Halík povede exercicie rakouských biskupů

Vlastní zpráva / 20. 11. 2022 10:47

Tomáš Halík povede exercicie rakouských biskupů Každoroční duchovní cvičení rakouské biskupské konference v benediktinském klášteře St. Lambrecht letos povede mons. Tomáš Halík. Týdenních exercicií se účastní všichni rakouští biskupové včetně vídeňského arcibiskupa kardinála Schönborna. Letošní exercicie biskupů jsou duchovní přípravou v rámci evropského synodálního procesu. 

Ze světa

Němečtí biskupové odjíždí z Vatikánu se znepokojením, přou se o celibát a další reformní kroky

ČTK, red. / 20. 11. 2022 1:04

Němečtí biskupové odjíždí z Vatikánu se znepokojením, přou se o celibát a další reformní kroky Předseda německých biskupů Georg Bätzing řekl, že po návštěvě Vatikánu cítí znepokojení. Němečtí biskupové se s Vatikánem přou o reformách, například zrušení celibátu. Papež František podle interpretací některých jeho výroků podobné reformní úvahy již dříve odmítl, když řekl, že Německo nepotřebuje další protestantskou církev. Jiní komentátoři ale mají za to, že papež ve svém věku již ztrácí schopnost vidět věci v reálném kontextu.

Ze světa

Katolická církev v Itálii od roku 2000 eviduje 600 případů údajného obtěžování

ČTK / 19. 11. 2022 0:02

Katolická církev v Itálii od roku 2000 eviduje 600 případů údajného obtěžování Italská katolická církev poslala od roku 2000 do Vatikánu přes 600 spisů o případech podezření na sexuální obtěžování v církevním prostředí. Informují o tom dnes zahraniční agentury s odkazem na zprávu italských biskupů. Nejméně 89 případů bylo zaznamenáno v posledních dvou letech. Je to poprvé, co se katolická církev v Itálii vyjadřuje tak podrobně o sexuálním obtěžování ve svých řadách.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)