Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pouť mezi dvěma Jány oživuje tradice Podještědí a procesí Božího těla

Domácí zpravodajství

Pouť mezi dvěma Jány oživuje tradice Podještědí a procesí Božího těla

www.propamatky.info, red. / 10. 6. 2020 21:56

Spolek Dubáci pořádá v Letařovicích u Českého Dubu již devátý ročník Poutě mezi dvěma Jány. Akce se koná 12.–13. června a nabídne přednášky odborníků, podještědský folklor, autentické božítělové procesí, jarmark i čepení místního piva.

Ze světa

Ruský soud odsoudil jehovistu na více než šest let do vězení

ČTK / 9. 6. 2020 23:14

Ruský soud odsoudil jehovistu na více než šest let do vězení Soud ve městě Pskov na západě Ruska dnes poslal na 6,5 roku za mříže člena náboženské společnosti Svědkové Jehovovi, která je v Rusku zakázána jako extrémistická organizace.  Rozsudek vynesený nad jednašedesátiletým Gennadijem Špakovským představuje dosud nejtvrdší trest od roku 2017, kdy nejvyšší soud náboženskou společnost v Rusku zakázal

Ze světa

Ve Vatikánu se zatýkalo kvůli skandálu s nákupem nemovitostí

ČTK / 8. 6. 2020 14:36

Ve Vatikánu se zatýkalo kvůli skandálu s nákupem nemovitostí Vatikánská policie v pátek zatkla italského obchodníka, který je podezřelý z podvodu, zpronevěry, praní špinavých peněz a vydírání v případu kolem kontroverzního nákupu luxusních nemovitostí v Londýně za peníze církevního státu.

Domácí zpravodajství

Ústavní soud našel mezeru v zákoně o církevních restitucích

ČTK / 8. 6. 2020 14:04

Ústavní soud našel mezeru v zákoně o církevních restitucích Ústavní soud (ÚS) našel mezeru v zákoně o círekvních restitucích, norma v některých specifických případech nedostatečně upravila lhůty pro vydání zemědělského a nezemědělského pozemku. Soud zákon vyložil ve prospěch restitučních nároků. Církve tedy mohou teoreticky získat některé další pozemky.

Domácí zpravodajství

Sekretář ekumenické rady církví se ohradil proti útoku komunisty Filipa na církve

ERC / 8. 6. 2020 12:28

Sekretář ekumenické rady církví se ohradil proti útoku komunisty Filipa na církve Předseda komunistické strany Vojtěch Filip se v rozhovoru pro Deník N  přirovnal ke Gándhímu a také prohlásil: "Mrzí nás, že církev v době koronavirové krize nebyla na straně těch, kteří by byli ochotni se jakkoliv podílet na řešení krize domácností." A dodal: "Jestliže se církev takto chová, najdeme jiný způsob, jak ji více zapojit do procesu sounáležitosti se státem a s občany." Proti tomu se ohradil Petr Jan Vinš generální sekretář Ekumenické rady církví.

Článek měsíce

Kázání proti rodině

Martin C. Putna / 19. 10. 2022

Kraje

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
7%
 
Ne
18%
 
Nevím
7%
 
(Počet hlasů celkem: 316)