Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Výzkum: Češi patří mezi nejméně religiózní v Evropě. K muslimům mají nejhorší vztah z celé EU

Domácí zpravodajství

Výzkum: Češi patří mezi nejméně religiózní v Evropě. K muslimům mají nejhorší vztah z celé EU

Vlastní zpráva / 6. 12. 2018 9:31

Češi, Dánové a Estonci jsou nejméně nábožensky založenými národy Evropy. V České republice a Dánsku se označuje za silně religiózní jen osm procent lidí. V čele žebříčku 34 zkoumaných zemí stojí Rumunsko, kde se za silně nábožensky založené považuje 55 procent obyvatel. Češi nejsou ani příliš tolerantní a z celé Evropské unie jsou nejvíce vyhranění vůči muslimům, ukazuje průzkum amerického institutu Pew Research Center.

Domácí zpravodajství

Lidovci vyzvali vládu, ať poskytne azyl advokátovi Asie Bibiové

ČTK / 4. 12. 2018 14:05

Lidovci vyzvali vládu, ať poskytne azyl advokátovi Asie Bibiové Lidovci vyzvali vládu, aby nabídla politický azyl pákistánskému právníkovi Saifu Mulúkovi, který uprchl ze země kvůli obavám o život poté, co hájil křesťanku Asiu Bibiovou obviněnou z urážky islámského proroka Mohameda. Česko by tak mělo dokázat, že v zahraniční politice obhajuje lidská práva, řekl na tiskové konferenci předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Domácí zpravodajství

Židovský svátek chanuka začal rozsvícením velkého svícnu. První adventní svíci zapálili křesťané

ČTK / 3. 12. 2018 0:46

Židovský svátek chanuka začal rozsvícením velkého svícnu. První adventní svíci zapálili křesťané Při příležitosti začátku osmidenního židovského svátku chanuka se dnes v centru Prahy rozsvítíla velká menora, tradiční svícen symbolizující judaismus. Ozdobí ho česká státní vlajka, jako připomínka letošního 100. výročí vzniku Československa. Akci pořádá pravidelně pražské Chabad Maharal Centre.

Domácí zpravodajství

Hnutí pro život ČR: asistovaná reprodukce má nízkou úspěšnost. Léčba neplodnosti se prý nenabízí

Vlastní zpráva / 30. 11. 2018 10:27

Hnutí pro život ČR: asistovaná reprodukce má nízkou úspěšnost. Léčba neplodnosti se prý nenabízí Z aktuálních statistik Ústavu zdravotnických informací a statistiky vyplývá, že v roce 2016 se prostřednictvím technik asistované reprodukce narodilo 4 504 dětí, z nichž 48 % prošlo procesem zmrazení. Průměrná úspěšnost porodit dítě z jednoho cyklu byla 11 %. I přes vysoké náklady asistované reprodukce z veřejného zdravotnictví není podle Hnutí pro život ČR párům, které nemohou počít dítě, nabízena léčba příčin neplodnosti. Toto tvrzení je ale v rozporu s prezentací kliniky Repromeda o léčbě a diagnostice neplodnosti.

Ze světa

Autistický chlapec utekl matce, šel si hrát s papežem

ČTK / 29. 11. 2018 19:51

Autistický chlapec utekl matce, šel si hrát s papežem Argentinský chlapec včera při generální audience, pravidelném setkání papeže s věřícími, utekl matce a šel si hrát s papežem a tahal švýcarského gardistu za rukavici. "Je to Argentinec, neposlouchá," podotkl v žertu prefekt papežského domu Georg Gänswein.

Článek měsíce

Změní se něco v našich farnostech?

Michal Kaplánek / 7. 5. 2021

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Přejete si ženy ve vedení církve?
ano
64%
 
ano, ale jen v jáhenské službě
3%
 
spíše ne
5%
 
ne
28%
 
(Počet hlasů celkem: 287)