Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Křesťané slaví svátek Tří králů, průvody se letos nekonají

Domácí zpravodajství

Křesťané slaví svátek Tří králů, průvody se letos nekonají

ČTK, red. / 6. 1. 2021 23:15

Na dnešek připadá svátek Zjevení Páně v lidové tradici připomínka Tří králů - Kašpara, Melichara a Baltazara. Pravoslavným křesťanům pak teprve začínají Vánoce. Obvykle se začátkem ledna konají po Česku tříkrálové průvody, letos však kvůli šíření koronaviru nebudou. Tradiční sbírky se přesunuly do on-line prostoru. 

Ze světa

Vatikán zrušil křest dětí v Sixtinské kapli

ČTK / 5. 1. 2021 18:44

Vatikán zrušil křest dětí v Sixtinské kapli Vatikán se rozhodl zrušit křest dětí v Sixtinské kapli, který měl v neděli sloužit papež František. Obřad byl zrušen z preventivních hygienických důvodů. Zrušení křtu bylo oznámeno poté, co se Itálie rozhodla zavést na víkend přísnější stupeň protiepidemických opatření, píše agentura Reuters. Papež by měl odsloužit ve středu liturgii k svátku Tří králů.

Ze světa

Prezident Černé Hory odmítl změny v sporném církevním zákoně

ČTK / 4. 1. 2021 21:53

Prezident Černé Hory odmítl změny v sporném církevním zákoně Kontroverze kolem černohorského zákona o svobodě náboženského vyznání, který v zemi vyvolal protesty, trvají. Prezident Milo Djukanović, který za sporným právním aktem stojí, totiž vrátil parlamentu změny a doplňky, které mají odstranit kontroverzní ustanovení týkající se majetku církví.

Ze světa

Řecká pravoslavná církev se nemíní podřídit opatření, které uzavřelo kostely

ČTK / 4. 1. 2021 19:53

Řecká pravoslavná církev se nemíní podřídit opatření, které uzavřelo kostely Řecká pravoslavná církev dnes oznámila, že se nemíní podřídit novému vládnímu opatření proti šíření koronaviru, které předpokládá mimo jiné uzavření kostelů a dalších svatostánků. 

Ze světa

Běloruský arcibiskup odmítající represe vůči protestům odstoupil

ČTK / 4. 1. 2021 10:29

Běloruský arcibiskup odmítající represe vůči protestům odstoupil Nejvyšší představitel běloruské katolické církve arcibiskup Tadeusz Kondrusiewicz, který důrazně kritizoval represe vůči účastníkům protestů proti Alexandru Lukašenkovi, odstoupil. Oznámil to dnes Vatikán s poukazem na to, že vedoucí duchovní minsko-mohylevské arcidiecéze dovršil věk možného odchodu na odpočinek.

Článek měsíce

Trůn a oltář aneb jak s inaugurací nového prezidenta

Tomáš Petráček / 5. 3. 2023

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Vnímáte ve velkých městech anonymní prožívání víry?
Ano
76%
 
Spíše ano
6%
 
Ne
18%
 
Spíše ne
0%
 
(Počet hlasů celkem: 17)