Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Tématem Noci kostelů je ekologie, proběhne v pátek 28. května

Domácí zpravodajství

Tématem Noci kostelů je ekologie, proběhne v pátek 28. května

ČTK / 23. 5. 2021 13:00

Noc kostelů, při které se otevírají brány kostelů, chrámů a modliteben ve večerních a nočních hodinách, se uskuteční 28. května. Ve 13. ročníku akce se v pražské arcidiecézi otevře přes 280 objektů, v celé zemi se chystá návštěvníky přivítat přes 1000 svatyní. Téma letošní Noci kostelů je ekologie.

Ze světa

Nová forma biskupské synody má vést k větší angažovanosti celé církve a naslouchání Ducha svatého

vaticannews / 23. 5. 2021 12:55

Nová forma biskupské synody má vést k větší angažovanosti celé církve a naslouchání Ducha svatého Ve dnech 8. a 9. října zahájí papež František tříletý synodální proces rozdělený do tří fází, na diecézní, kontinentální, univerzální. Spočívat bude v konzultacích a rozlišování. Vyvrcholí shromážděním Biskupské synody v říjnu 2023 v Římě. V celém procesu jde zapojení celé církve o naslouchání Ducha svatého

Domácí zpravodajství

Synodním seniorem ČCE byl zvolen Pavel Pokorný, synodním kurátorem Jiří Schneider

Vlastní zpráva / 21. 5. 2021 10:24

Synodním seniorem ČCE byl zvolen Pavel Pokorný, synodním kurátorem Jiří Schneider Na právě probíhajícím synodu Českobratrské církve evangelické byl zvolen nový synodní senior Pavel Pokorný a synodním kurátorem se stal Jiří Schneider. To jsou statutární zástupci a nejvyšší představitelé církve zvolení na šestileté období. Se zbytkem synodní rady budou uvedeni do služby 22.11.

Domácí zpravodajství

Biskupové souhlasí se zahájením procesu blahořečení Martina Středy

ČTK / 21. 5. 2021 9:44

Biskupové souhlasí se zahájením procesu blahořečení Martina Středy Česká biskupská konference vyjádřila souhlas se zahájením procesu blahořečení jezuitského kněze Martina Středy, který se zasloužil o úspěšnou obranu Brna při švédském obléhání za třicetileté války. Návrh předložil brněnský biskup Vojtěch Cikrle, jehož mluvčí Martina Jandlová o rozhodnutí biskupské konference informovala.

Domácí zpravodajství

Evangelická církev zvolí nové vedení. Z regionálních primárek vzešlo několik kandidátů

Vlastní zpráva / 19. 5. 2021 21:24

Evangelická církev zvolí nové vedení. Z regionálních primárek vzešlo několik kandidátů Volba nové synodní rady, která bude stát v čele Českobratrské církve evangelické (ČCE) dalších šest let, a rozhodování o dalším chodu církve. To je hlavním úkolem zasedání Synodu ČCE. Proběhne v pátek 21. května v Praze (v Komunitním centru Matky Terezy na Chodově) a v době mimořádných protiepidemických opatření bude mít zkrácený, jednodenní formát.  

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 281)