Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Biden při oslavě chanuky odsoudil antisemitismus a mlčení o něm

Ze světa

Biden při oslavě chanuky odsoudil antisemitismus a mlčení o něm

ČTK / 21. 12. 2022 0:23

Americký prezident Joe Biden odsoudil antisemitismus při pondělní oslavě v Bílém domě, která se konala u příležitosti osmidenního židovského svátku světel chanuky. Prezident v této souvislosti vyzval Američany, aby tváří v tvář antisemitismu nemlčeli, ale bojovali proti němu.

Domácí zpravodajství

Meditačními a duchovními kurzy v kolínském klášteře ročně projdou stovky lidí

ČTK / 20. 12. 2022 12:00

Meditačními a duchovními kurzy v kolínském klášteře ročně projdou stovky lidí Meditačními a duchovními kurzy, které nabízí Centrum spirituality sídlící v kolínském klášteře, ročně projdou stovky účastníků. Velmi oblíbené jsou například pobyty v ústraní a tichu, uvedl psychoterapeut a ředitel centra Oldřich Jirsa. 

Ze světa

Papež oslavil 86. narozeniny, pro případ zhoršení zdraví má připravenu rezignaci

ČTK / 19. 12. 2022 0:21

Papež oslavil 86. narozeniny, pro případ zhoršení zdraví má připravenu rezignaci Papež v roce 2013 poté, co ho zvolili do úřadu, podepsal rezignační dopis. Ten by se měl použít v případě, že by se mu vážně a trvale zhoršilo zdraví a nemohl plnit povinnosti. František to podle agentury Reuters uvedl v dnes zveřejněném rozhovoru.

Domácí zpravodajství

Začíná židovský svátek chanuka, na pražském nádraží Bubny zapálí první svíci rabíni Sidon a Peter

www.pamatnikticha.cz / 16. 12. 2022 23:46

Začíná židovský svátek chanuka, na pražském nádraží Bubny zapálí první svíci rabíni Sidon a Peter Osmidenní židovský svátek chanuka začíná v neděli 18. prosince, kdy Památník ticha organizuje od 18 hodin chanukové setkání Světlo nové naděje na pražském nádraží Bubny. Přes něj odcházeli lidé před více než osmdesáti lety do ghett pro svůj židovský původ, často ve svých rodinách udržovali obě tradice. 

Ze světa

Německo vrátí středověké textilie do kostela v Gdaňsku

Vlastní zpráva / 16. 12. 2022 23:07

Německo vrátí středověké textilie do kostela v Gdaňsku Pozdně středověké textilie se mají jako výraz německo-polského přátelství vrátit z Lübecku do mariánského kostela v Gdaňsku. Unie evangelických církví v Německu a farnost u kostela Panny Marie v Gdaňsku se dohodly, že vlastnictví tzv. Gdaňského pokladu liturgických textilií přejde v příštích letech na farnost u mariánského kostela v Gdaňsku a vrátí se na místo svého původu.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 165)