Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Kniha o celibátu vyvolala spor mezi kardinálem a bývalým papežem

Ze světa

Kniha o celibátu vyvolala spor mezi kardinálem a bývalým papežem

ČTK / 16. 1. 2020 11:32

Polemiky v katolické církvi kolem kněžského celibátu nabraly v těchto dnech nový rozměr v podobě sporu mezi guinejským kardinálem Robertem Sarahem a bývalým papežem Benediktem XVI. Ve středu této dvojici vyšla kniha, jejímž cílem se podle médií jeví snaha v souvislosti se zmíněným ožehavým tématem vyvinout tlak na současného papeže Františka. Benedikt se ale nyní od publikace skrze svého tajemníka distancoval.

Ze světa

Ulicemi Manily prošly statisíce katolíků s černou sochou Krista

ČTK / 10. 1. 2020 16:12

Ulicemi Manily prošly statisíce katolíků s černou sochou Krista Statisíce lidí se dnes ve filipínské metropoli Manile zúčastnily každoročního průvodu, v němž je vezena černá socha Ježíše Krista. Organizátoři před začátkem procesí uvedli, že očekávají účast až šesti milionů katolíků. Podle agentury AP se věřící nejprve pomodlili za mír na Blízkém východě a poté se vydali do ulic.

Ze světa

Brazilský soud zrušil zákaz filmu, v němž je Ježíš homosexuál

ČTK / 10. 1. 2020 15:58

Brazilský soud zrušil zákaz filmu, v němž je Ježíš homosexuál Brazilský nejvyšší soud zrušil předběžné opatření soudce z Ria de Janeiro, který nařídil internetové streamovací službě Netflix stáhnout z nabídky film zobrazující Ježíše Krista jako možného homosexuála.

Domácí zpravodajství

Církev československá husitská si v sobotu připomene 100 let od svého vzniku

ČTK, red. / 9. 1. 2020 0:16

Církev československá husitská si v sobotu připomene 100 let od svého vzniku  Sto let své existence si letos připomíná Církev československá husitská (CČSH). K církvi, která vznikla jako národní církev s názvem Církev československá (CČS), se v posledních letech hlásí asi 41.000 věřících. Současný název nese od roku 1971.

Ze světa

Pravoslavní slaví Vánoce, Medveděv a Putin přišli na bohoslužby

ČTK / 7. 1. 2020 21:50

Pravoslavní slaví Vánoce, Medveděv a Putin přišli na bohoslužby Moskevský patriarcha Kirill, který je hlavou ruské pravoslavné církve, před vánoční bohoslužbou v moskevském chrámu Krista Spasitele popřál lidem spojit sílu rozumu s dobrem a pravdou, což by lidstvo mohlo zachránit před „rozpadem a zničením“.

Článek měsíce

Kázání proti národu

Martin C. Putna / 10. 11. 2022

Kraje

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
7%
 
(Počet hlasů celkem: 365)