Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Nakladatelství Biblion vykradli zloději, lidé ho podpořili ve sbírce

Domácí zpravodajství

Nakladatelství Biblion vykradli zloději, lidé ho podpořili ve sbírce

Vlastní zpráva / 12. 1. 2021 22:27

V noci ze 6.–7. ledna vykradli nakladatelství Biblion v pražských Dejvicích zloději. Způsobili škodu za více než 100 tisíc korun. Z místa, které slouží zároveň jako prostor pro redakci, knihkupectví i výdejnu e-shopu odnesli plnou kasu, počítač, obraz a další vybavení, které považovali za hodnotné.

Domácí zpravodajství

Začíná aukce unikátních Igráčků-Tří králů pro Tříkrálovou sbírku

ČTK / 12. 1. 2021 12:40

Začíná aukce unikátních Igráčků-Tří králů pro Tříkrálovou sbírku Výrobce her a hraček Efko v Novém Veselí na Žďársku dal do aukce unikátní plastové figurky Igráčků - Tří králů. Celý výtěžek z jejich prodeje půjde na účet Tříkrálové sbírky pořádané Charitou ČR na pomoc lidem v nouzi.

Ze světa

Papež František umožnil trvale pověřovat službou lektora a akolyty také ženy

Vlastní zpráva / 12. 1. 2021 9:25

Papež František umožnil trvale pověřovat službou lektora a akolyty také ženy Vatikán včera zveřejnil papežský dokument „Spiritus Domini“, kterým mění paragraf Kodexu kanonického práva. Změna církevního práva se týká dvou funkcí, a sice četby při bohoslužbách (lektor) a služby u oltáře (akolyta), těmi mohou být nově trvale pověřeny i ženy. I v současné době tyto služby v některých komunitách zastávaly ženy, jednalo se ale pouze o výjimku schválenou místními biskupy.

Domácí zpravodajství

Federace židovských obcí je proti zneužití hvězdy jako symbolu neočkovaných

ČTK / 11. 1. 2021 13:00

Federace židovských obcí je proti zneužití hvězdy jako symbolu neočkovaných Federace židovských obcí a Nadační fond obětem holocaustu odsoudily zneužití Davidovy hvězdy, kterou nacisté označovali židovské obyvatele, při páteční demonstraci v Praze proti vládním opatřením proti šíření nemoci covid-19. Několik účastníků odmítajících i očkování proti této nemoci mělo na sobě připnutou šesticípou hvězdu s nápisem "neočkovaný".

Ze světa

Papež vyzval k očkování a sám chce jít příkladem. Vídeňský arcibiskup to již podstoupil

ČTK, Getsemany.cz / 10. 1. 2021 16:24

Papež vyzval k očkování a sám chce jít příkladem. Vídeňský arcibiskup to již podstoupil Papež František vyzval věřící, aby se nechali očkovat proti koronaviru. Uvedl, že ve Vatikánu se s ním začne příští týden a že na seznamu zaregistrovaných čekatelů je i on sám. Očkování pak podle časopisu Getsemany podstoupil již videňský arcibiskup kardinál Christoph Schönborn.

Článek měsíce

Nepohodlné katoličky

Petra Švecová / 2. 1. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
58%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
25%
 
Ne
0%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
17%
 
(Počet hlasů celkem: 12)