Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Jičín koupí od církve za 11 mil. Kč pozemky pro zónu Cidlina

Domácí zpravodajství

Jičín koupí od církve za 11 mil. Kč pozemky pro zónu Cidlina

ČTK / 23. 3. 2021 12:50

Sedmnáctitisícový Jičín koupí od římskokatolické církve za 11,3 milionu korun pozemky, které potřebuje pro vybudování odpočinkové zóny Cidlina v jižní části města. Koupi šesti parcel o celkové rozloze 3,65 hektaru doporučila rada města, definitivně ji budou ještě muset schválit zastupitelé.

Domácí zpravodajství

V poledne se rozezní zvony za oběti pandemie

Vlastní zpráva / 22. 3. 2021 0:22

V poledne se rozezní zvony za oběti pandemie V pondělí 22. března se ve 12:00 hodin po celé republice bude držet minuta ticha za oběti pandemie COVID-19. Na tento den totiž připadá výročí od prvního dokumentovaného úmrtí na nákazu novým koronavirem. Během uplynulého roku zemřelo na následky tohoto onemocnění téměř 25 000 lidí.

Domácí zpravodajství

Třeboňská výzva kritizuje omezení při bohoslužbách i pohřby lidí s covidem

ČTK / 20. 3. 2021 18:42

Třeboňská výzva kritizuje omezení při bohoslužbách i pohřby lidí s covidem Katolíci z třeboňské farnosti zveřejnili dokument Třeboňská výzva. Žádají v něm, aby se vedení církve snažilo tlakem na politiky zrušit omezený počet věřících při bohoslužbách a praxi při pohřbech lidí s covidem-19. Autoři výzvy uvedli, že koronavirová vládní opatření jsou nepřiměřená a diskriminační.

Ze světa

Barma se potácí v krvavé občanské válce

Vlastní zpráva / 19. 3. 2021 15:05

Barma se potácí v krvavé občanské válce Situace v Barmě se rychle zhoršuje. Vraždy, pohřešování a mučení dosáhly od 1. února, kdy došlo k vojenskému převratu a ve všech funkcích skončila generální tajemnice Národní ligy pro demokracii Do Aun Schan Su Ťij a prezident Win Myin, přes 200 mrtvých a stovky zraněných. Poklidné demonstrace se čím dál častěji mění v přímé střety mezi manifestanty a ozbrojenými silami. Rada OSN pro lidská práva hovoří stále častěji o „zločinech proti lidskosti“. K ukončení krveprolévání v zemi opakovaně vyzývá papež František.

Domácí zpravodajství

V užším výběru kandidátů do Rady ČT neuspěla většina z nominovaných církvemi

Vlastní zpráva / 19. 3. 2021 0:24

V užším výběru kandidátů do Rady ČT neuspěla většina z nominovaných církvemi Volební výbor Poslanecké sněmovny předvybral 12 kandidátů do Rady České televize. Neuspěli Michal Klíma, Jan Czendlik ani Ilja Racek, tedy kandidáti navržení církvemi nebo organizacemi, které s církvemi úzce spolupracují. Z tohoto výběru poslanci Sněmovny zvolí čtyři členy Rady ČT na svém dubnovém zasedání.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 275)