Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Ve Varšavě útočníci poničili muslimské středisko

Ze světa / kir / ČTK / 28. listopadu 2017 9:16
Ve Varšavě útočníci poničili muslimské středisko

Ilustrační foto: polská vlajka
Autor: Pexels.com

Varšava -

Varšavská policie pátrá po pachatelích, kteří ve čtvrti Ochota poničili muslimské kulturní středisko. "Rozbili několik oken. Na místě jsou kriminalisté, zajišťující stopy a sbírající informace," řekla televizi TVN 24 komisařka Edyta Wisowská. Podle médií jsou rozbitá téměř všechna okna na přední straně budovy a poničena je také klimatizace a zahradní restaurace.

K útoku, při kterém nebyl nikdo zraněn, došlo zřejmě mezi jednou a druhou hodinou v noci, kdy jeden z pracovníků střediska uslyšel hluk. Policii však informoval až kolem šesté ráno, což útočníkům umožnilo uprchnout, uvedl policejní mluvčí Mariusz Mrozek. Policisté nyní zkoumají záznamy z kamer v okolí budovy a vyzývají případné svědky, aby se přihlásili.

Podobné útoky a xenofobie jsou podle ČTK v Polsku, kde žije několik tisíc muslimů, častější od doby, kdy se před dvěma lety k moci dostala strana Právo a spravedlnost, hlásicí se ke konzervativním až fundamentálním formám "státního katolicismu" a odmítající nekatolické uprchlíky v rámci přerozdělování běženců v Evropské unii. ČTK nedávno informovala o protestech některých církevních představitelů proti vládní politice a primas polské katolické církve a arcibiskup hnězdenský Wojciech Polak pohrozil všem kněžím ve své diecézi suspendováním, pokud se zúčastní akcí namířených proti přijímání uprchlíků. Kontroverzně byla vnímaná i akce Růženec na hranicích, zejména ze strany opozice i řady dalších Poláků, kteří vyjadřovali obavy ze symbolického uzavření hranic vůči cizincům a to zejména muslimského vyznání. 

 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
7%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 148)