Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

S pomocí církve dorazilo do Itálie humanitárním koridorem 114 běženců z Afriky

Ze světa / kir / ČTK,red / 28. února 2018 9:25
S pomocí církve dorazilo do Itálie humanitárním koridorem 114 běženců z Afriky

Syrské uprchlíky na letišti uvítali zastupci církví i dva italští ministři
Autor: Sant´Egidio.org

Řím - Na římském letišti Fiumicino včera přistálo letadlo se 114 běženci z Afriky, kteří přicestovali prostřednictvím humanitárního koridoru. Ten po dohodě s vládou zorganizovala italská biskupská konference a katolická komunita Sant' Egidio, napsala agentura ANSA.

Jde již o druhou skupinu žadatelů o azyl, kteří se do země dostali na základě dohody mezi biskupskou konferencí a italskou vládou z loňského listopadu. Všech 114 migrantů pochází ze zemí Afrického rohu. Uprchlíky nyní ubytují ve farnostech, v soukromých domovech a náboženských institucích, které podporují italské rodiny. Katolická církev se tak chce postarat o jejich snazší kulturní a sociální integraci a pomáhat jim bude i s hledáním práce.

Dohoda mezi italskou vládou a představiteli katolické církve předpokládá, že v průběhu dvou let přicestuje do Itálie díky humanitárnímu koridoru 500 běženců z Etiopie. Podobný program připravila vláda a církevní organizace i pro upchlíky ze Sýrie, kteří již do Itálie v minulém roce přicestovali (viz ilustrační foto) a pro tento rok se počítá s další tisícovkou syrských uprchlíků.

Projekt tzv. humanitárních koridorů umožňuje bezpečnou cestu pro prověřené uprchlíky do Itálie. Projekt má pokračovat i letos a připojí se k němu také Francie. Systém koridorů je podle komunity Sant' Egidio bezpečný i pro uprchlíky, kteří nemusí absolvovat nebezpečnou cestu přes moře a vyloučí se vliv pašeráckých skupin.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
7%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 148)