Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Kardinál Duka požehnal kontrarozvědce BIS a jejímu praporu

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka požehnal kontrarozvědce BIS a jejímu praporu

ČTK / 5. 9. 2020 15:42

Kardinál Dominik Duka ve středu slavnostně požehnal Bezpečnostní informační službě (BIS) a jejímu praporu. Kontrarozvědka o tom informovala na svých webových stránkách. Duka popřál přítomným důstojníkům, aby vytrvali ve své službě a obstáli ve všech zkouškách. Ředitel BIS Michal Koudelka uvedl, že v setkání vidí řadu symbolů a jedním z nich je, že církvi stejně jako tajné službě leží na srdci osud ČR.

Domácí zpravodajství

Věšení vlajky na mariánský sloup s "nebinární Madonou" přerušili strážníci

ČTK / 5. 9. 2020 9:56

Věšení vlajky na mariánský sloup s Středeční happening několika aktivistů u Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze přerušili strážníci městské policie. Akce, jejíž součástí byla modlitba a vyvěšení "vlajky s nebinární Madonou" na balustrádu sloupu, podle policie neměla povolení. Umělkyně Darina Alster chtěla happeningem upozornit na útlak, kterému čelí LGBTQ (lesby, gayové, bisexuálové, transgender a queer osoby) a ekologičtí aktivisté.

Domácí zpravodajství

Česká biskupská konference se distancovala od vyjádření Hany Lipovské

Vlastní zpráva / 1. 9. 2020 15:45

Česká biskupská konference se distancovala od vyjádření Hany Lipovské Česká biskupská konference (ČBK) se neztotožňuje s vyjádřením Hany Lipovské v rozhovoru, jak ho zveřejnil Týdeník HROT, ohledně postojů k Evropské unii. Podle biskupů se jedná o osobní názory paní Lipovské a práci redaktorů, ne o postoj České biskupské konference.

Ze světa

Berlín prohrál spor o zákaz vyučování s šátkem na hlavě

ČTK / 1. 9. 2020 15:21

Berlín prohrál spor o zákaz vyučování s šátkem na hlavě Německý nejvyšší pracovní soud v Erfurtu koncem srpna rozhodl, že berlínský zákon, který mimo jiné zakazuje učitelkám nosit šátky při vyučování, odporuje ústavě a je diskriminační. Soud se tak postavil za žalující muslimskou učitelku, která napadla takzvaný zákon o neutralitě.

Ze světa

Charlie Hebdo znovu otiskne karikatury Mohameda

ČTK / 1. 9. 2020 15:18

Charlie Hebdo znovu otiskne karikatury Mohameda Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo ve svém nejnovějším vydání znovu otiskne karikatury proroka Mohameda, které jako první zveřejnil v roce 2005 dánský deník Jyllands-Posten. Oznámil to dnes vedoucí redakce francouzského časopisu, na jehož kanceláře v lednu 2015 zaútočili islamisté. Nikdy si nedáme pokoj.

Článek měsíce

Robert Schuman a třesky plesky Hany Lipovské

Josef Beránek / 25. 8. 2020

Kraje

Komuniální církev
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
45%
 
Spíše ano
3%
 
Spíše ne
5%
 
Ne
47%
 
(Počet hlasů celkem: 370)