Skauti přinesli betlémské světlo do svatovítské katedrály

Domácí zpravodajství

Skauti přinesli betlémské světlo do svatovítské katedrály

ČTK / 16. 12. 2018 14:26

Skauti dnes přinesli světlo z Betléma do katedrály svatého Víta na Pražském hradě. Převzal ho od nich nový apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo, který tam sloužil mši ke třetí adventní neděli a představil se tak českým věřícím. Po obřadu zažehl vatikánský velvyslanec svícen v transeptu katedrály, odkud si lidé mohou odnést betlémské světlo do svých domovů.

Ze světa

Ukrajina má novou národní církev v čele s metropolitou. Biskupové věrní Moskvě se nepřipojili

ČTK / 15. 12. 2018 21:32

Ukrajina má novou národní církev v čele s metropolitou. Biskupové věrní Moskvě se nepřipojili Představitelé ukrajinských pravoslavných církví dnes na církevním sněmu v Kyjevě schválili sloučení svých organizací v nezávislou ukrajinskou národní církev. Potvrdil to podle světových tiskových agentur ukrajinský prezident Petro Porošenko. Synod podle Porošenka zvolil hlavu nové církve - metropolitu kyjevského a celé Ukrajiny Epifanije. "Tento den vejde do dějin jako posvátný den - den konečné nezávislosti na Rusku," prohlásil podle agentury Reuters ukrajinský prezident před tisícovkami přívrženců.

Ze světa

Moskevský patriarcha Kirill se stěžoval na Ukrajinu u papeže i OSN

ČTK / 14. 12. 2018 21:34

Moskevský patriarcha Kirill se stěžoval na Ukrajinu u papeže i OSN Moskevský patriarcha Kirill, který stojí v čele ruské pravoslavné církve, se obrátil na hlavy světových církví a mezinárodních organizace, včetně papeže Františka a generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese. Postěžoval si jim na porušování práv prelátů a věřících ukrajinské pravoslavné církve, hlásící se k moskevskému patriarchátu.

Ze světa

Papež přijal Kisku, dostal od něj vánoční ozdoby. Po prezidentovi poslal dar arcibiskupovi Bezákovi

ČTK, red. / 14. 12. 2018 21:25

Papež přijal Kisku, dostal od něj vánoční ozdoby. Po prezidentovi poslal dar arcibiskupovi Bezákovi Slovenský prezident Andrej Kiska dnes zavítal na audienci k papeži Františkovi, kterému jako dar přivezl čtyři vánoční koule vyrobené lidmi ze sociálně slabších skupin.  Kiska zároveň hlavu katolické církve pozval na návšt

Domácí zpravodajství

Zdanění státních náhrad církvím prošlo do závěrečného hlasování, přinášíme výběr výroků politiků

ČTK / 13. 12. 2018 17:51

Zdanění státních náhrad církvím prošlo do závěrečného hlasování, přinášíme výběr výroků politiků Sněmovna dnes posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých náhrad, které dostávají církve od státu za majetek nevydaný v restitucích. Hlasování by se mohlo uskutečnit na schůzi, která začne ve druhé polovině ledna. Novela bude čelit ve sněmovním finále návrhu na zamítnutí, který podala TOP 09.

Článek měsíce

Gender je i pro křesťany

Jaroslav Šotola / 10. 12. 2018

Kraje

Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Byl čin Jana Palacha sebeoběť, nebo sebevražda?
Sebeoběť
67%
 
Sebevražda
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 194)