Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Ve Vatikánu začíná synoda o Amazonii, má řešit i svěcení ženatých mužů

Ze světa

Ve Vatikánu začíná synoda o Amazonii, má řešit i svěcení ženatých mužů

ČTK, red, kb / 6. 10. 2019 19:27

Ve Vatikánu dnes začíná biskupská synoda zaměřená na situaci katolické církve v oblasti Amazonie, během níž budou biskupové a další účastníci synody debatovat mimo jiné o ekologických otázkách, ale i o možnosti kněžského svěcení pro ženaté muže. Shromáždění římskokatolických biskupů svolané papežem Františkem, předcházela řada setkání v Amazonii samé.

Ze světa

Papež uvedl do úřadu 13 nových kardinálů, včetně rodáka z Brna Michaela Černého

ČTK / 5. 10. 2019 20:28

Papež uvedl do úřadu 13 nových kardinálů, včetně rodáka z Brna Michaela Černého Papež František dnes slavnostně uvedl do úřadu 13 nových kardinálů. Je mezi nimi i kanadský jezuita Michael Czerny, který se v roce 1946 narodil v Československu. Mezi novými kardinály mimo jiné odborníci na dialog s islámem a muži naslouchající migrantům, napsala agentura AFP.

Ze světa

Papež otevřel cestu k blahořečení polského kardinála Wyszyńského

ČTK / 4. 10. 2019 22:31

Papež otevřel cestu k blahořečení polského kardinála Wyszyńského Papež František uznal zázrak připisovaný někdejšímu polskému kardinálovi Stefanu Wyszyńskému, čímž otevřel cestu k blahořečení tohoto duchovního. Včera o tom informoval Vatikán. Kdy a kde se přesně církevní obřad spojený s beatifikací bude konat, zatím není jasné. Poláci si Wyszyńského velmi váží především za jeho postoje za komunistického režimu.

Domácí zpravodajství

Ústavní soud 15. října oznámí, jak rozhodl o zdanění církevních restitucí

ČTK / 4. 10. 2019 12:39

Ústavní soud 15. října oznámí, jak rozhodl o zdanění církevních restitucí Ústavní soud 15. října oznámí, jak rozhodl o návrhu na zrušení daně uvalené na finanční náhrady v církevních restitucích. Soudce zpravodaj Jaromír Jirsa svolal veřejné vyhlášení nálezu. Veřejné jednání s dokazováním se tedy konat nebude.

Domácí zpravodajství

Zádušní liturgie za Karla Gotta se v katedrále uskuteční 12. října. V ten bude i státní smutek

ČTK, red. / 4. 10. 2019 12:22

Zádušní liturgie za Karla Gotta se v katedrále uskuteční 12. října. V ten bude i státní smutek Vláda vyhlásí na sobotu 12. října státní smutek v souvislosti s úmrtím zpěváka Karla Gotta. V ten den se bude konat oficiální pohřeb se státními poctami, včetně zádušní mše v chrámu svatého Víta na Pražském hradě. Liturgii za Karla Gotta ve svatovítské katedrále bude sloužit kardinál Dominik Duka. Katolický kněz Tomáš Petráček nicméně rozhodnutí uskutečnit pohřeb se státními poctami, i s aktivní rolí církve, nepovažuje za štastné 

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
12%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
53%
 
Ne
31%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 170)