Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pandemie je příležitostí ke změně, řekl papež Valnému shromáždění OSN

Ze světa

Pandemie je příležitostí ke změně, řekl papež Valnému shromáždění OSN

ČTK / 26. 9. 2020 16:06

Papež František ve čtvrtek ve svém videoposelství při  všeobecné rozpravě na 75. zasedání Valného shromáždění OSN apeloval na světové vůdce, aby využili koronavirovou krizi jako příležitost k nápravě nespravedlností v globální ekonomice. Vybídl je také, aby odložili podle něj perverzní logiku doktríny jaderného odstrašování. Sílící izolacionistické odpovědi na problémy světa podle papeže nesmějí získat převahu.

Domácí zpravodajství

Senát medailemi ocenil Kuberu, biskupa Malého či Magdalenu Koženou

ČTK / 26. 9. 2020 16:02

Senát medailemi ocenil Kuberu, biskupa Malého či Magdalenu Koženou Někdejší předseda Senátu Jaroslav Kubera, mluvčí Charty 77 a biskup Václav Malý, členové skupiny Spiritual Kvintet, mezzosopranistka Magdalena Kožená nebo zpěvák Pavol Habera patří k osobnostem, které dnes horní komora ocenila svými stříbrnými pamětním medailemi ke Dni české státnosti. Ocenění bylo udělováno už podeváté, poprvé jej předával Kuberův nástupce Miloš Vystrčil (ODS).

Ze světa

Vatikán v novém dokumentu ostře odmítl eutanazii

ČTK / 23. 9. 2020 11:38

Vatikán v novém dokumentu ostře odmítl eutanazii Vatikán v nově vydaném dokumentu znovu ostře formuloval odmítavé stanovisko proti eutanazii a asistované sebevraždě a označil je za neospravedlnitelný "akt vraždy". Politikové a země, které eutanazii podporují nebo umožňují, jsou podle katolických představitelů "spolupachatelé zločinu". Vyplývá to z textu připraveného Kongregací pro nauku víry.

Domácí zpravodajství

Věřící z rizikových skupin nemusí na mši, mají dispens od biskupa Cikrleho

ČTK / 20. 9. 2020 10:01

Věřící z rizikových skupin nemusí na mši, mají dispens od biskupa Cikrleho Věřící z brněnské diecéze, kteří patří k rizikovým skupinám z hlediska koronavirové nákazy, se nyní nemusí účastnit nedělních mší. Biskup Vojtěch Cikrle jim udělil takzvaný dispens.

Domácí zpravodajství

V centru Olomouce se včera sešli Romové na tradiční pouti

ČTK / 20. 9. 2020 9:48

V centru Olomouce se včera sešli Romové na tradiční pouti Zhruba 130 Romů se včera sešlo v centru Olomouce na tradiční romské pouti. Akce, kterou pořádá olomoucká charita, má dlouholetou tradici. Letos věřící Romové vyrazili na pouť podvaadvacáté. 

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)