Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
František na Nový rok vyzdvihnul roli žen a matek. Připomněl i rok od úmrtí Benedikta XVI.

Ze světa

František na Nový rok vyzdvihnul roli žen a matek. Připomněl i rok od úmrtí Benedikta XVI.

ČTK / 1. 1. 2024 23:02

Papež František při dnešní novoroční liturgii na slavnost Matky Boží vyzdvihl důležitou roli žen a matek v církvi i ve společnosti. Svět k nim podle něj potřebuje vzhlížet, aby našel mír a vymanil se ze spirály násilí a nenávisti.

Domácí zpravodajství

Novoroční ekumenická bohoslužba bude věnována obětem útoku na filozofické fakultě

ERC, red. / 31. 12. 2023 18:05

Novoroční ekumenická bohoslužba bude věnována obětem útoku na filozofické fakultě Ekumenická rada církví zve na novoroční ekumenickou bohoslužbu, která bude věnována památce obětí útoku na filozofické fakultě a jejich blízkým. Bohoslužba se uskuteční 1. ledna od 18.00 h v Husově sboru Církve československé husitské (CČSH) v Praze na Vinohradech, Dykova 1.

Ze světa

OSN odsoudila „vynucené zmizení“ biskupa Isidora Mory, zatčeného nikaragujskou policií

ČTK; Vatican News; red / 30. 12. 2023 14:29

OSN odsoudila „vynucené zmizení“ biskupa Isidora Mory, zatčeného nikaragujskou policií Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva ve Střední Americe a Karibiku dne 29. prosince odsoudil „vynucené zmizení“ katolického biskupa Isidora Mory v Nikaragui, kterého bez bližšího vysvětlení zatkla nikaragujská policie ve středu 20. prosince. Biskup byl předtím v domácím vězení. Jedná se již o druhého zadrženého biskupa v této zemi.   

Ze světa

Ve slovinské Lublani probíhá novoroční setkání mládeže s komunitou z Taizé. Za rok bude v Estonsku

Vlastní zpráva / 29. 12. 2023 16:58

Ve slovinské Lublani probíhá novoroční setkání mládeže s komunitou z Taizé. Za rok bude v Estonsku Na konci každého roku se několik tisíc mladých lidí z různých zemí a různého vyznání na pět dní shromažďuje v některém velkém evropském městě, aby se zde modlili a sdíleli život místních křesťanů. Letos se setkání koná v hlavním městě Slovinska, Lublani. Evropské setkání je připravované komunitou z Taizé ve spolupráci s místními církvemi a s podporou města.

Ze světa

Největší vzdušný „vánoční“ útok na Ukrajinu si vyžádal pět desítek mrtvých

ČTK, vaticannews, red. / 29. 12. 2023 16:30

Největší vzdušný „vánoční“ útok na Ukrajinu si vyžádal pět desítek mrtvých Rusko v noci na dnešek a ráno podniklo zřejmě nejrozsáhlejší vzdušný útok na Ukrajinu od počátku invaze. Nálety, které Rusko podniklo na města po celé Ukrajině, si podle ukrajinských úřadů vyžádaly téměř 50 mrtvých a přes 160 zraněných. K útoku došlo jen několik dní po oslavě Vánoc, které letos Ukrajina poprvé slaví 25. prosince podle západního kalendáře.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)