Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež se neobává rozkolu v církvi kvůli žehnání stejnopohlavním párům

Ze světa

Papež se neobává rozkolu v církvi kvůli žehnání stejnopohlavním párům

ČTK / 29. 1. 2024 22:59

Papež František se neobává rozkolu v katolické církvi kvůli žehnání stejnopohlavním párům. Nový oficiální postoj Vatikánu, který tato žehnání umožnil v polovině prosince, totiž podle něj odmítají jen malé a ideologické skupiny. Papež to řekl v rozhovoru, který otiskl italský deník La Stampa.  

Domácí zpravodajství

Terezínem prošel na památku obětí holokaustu průvod se svíčkami

ČTK / 27. 1. 2024 23:20

Terezínem prošel na památku obětí holokaustu průvod se svíčkami Terezínem na Litoměřicku dnes vpodvečer prošel na památku obětí holokaustu průvod desítek lidí se svíčkami. Vyrazil od bývalé vlečky, po které odjížděly desetitisíce nedobrovolných obyvatel tehdejšího ghetta vstříc svému tragickému konci. Pietní akt pokračoval na terezínském Židovském hřbitově.

Ze světa

Přeživší holokaustu si připomněli 79. výročí osvobození tábora v Osvětimi

ČTK / 27. 1. 2024 23:17

Přeživší holokaustu si připomněli 79. výročí osvobození tábora v Osvětimi Skupina lidí, kteří přežili holokaust, si dnes na jihu Polska připomněla 79. výročí osvobození nacistického koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi. Asi 20 přeživších různých táborů zřízených nacistickým Německem po Evropě během druhé světové války dnes podle agentury AP položilo v Osvětimi věnce, květiny a zapálilo svíčky u takzvané zdi smrti, známé také jako popravčí zeď.

Domácí zpravodajství

ČBK schválila stanovisko k žehnání stejnopohlavním párům, evangelíci zvou na konferenci k tématu

ČTK, red. / 26. 1. 2024 10:23

ČBK schválila stanovisko k žehnání stejnopohlavním párům, evangelíci zvou na konferenci k tématu Česká biskupská konference tento týden schválila společné stanovisko k možnosti udělovat požehnání i párům osob stejného pohlaví. Pastorační pokyny pro požehnání "lidem žijícím v neregulérních partnerských vztazích" vycházejí z prosincového dokumentu Vatikánu schváleného papežem Františkem. 

Ze světa

Nejméně tisíc lidí působích v Německé evangelické církvi se dopustilo sexuálního násilí

ČTK / 26. 1. 2024 9:26

Nejméně tisíc lidí působích v Německé evangelické církvi se dopustilo sexuálního násilí Nejméně 1259 lidí působících v evangelické církvi v Německu se za uplynulé desítky let dopustilo sexuálního násilí nebo zneužívání na minimálně 2225 obětech. Vyplývá to z nově zveřejněné studie Německé evangelické církve (EKD) a evangelické charitativní organizace Diakonie.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
47%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 310)