Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Synod Slezské evangelické církve podpořil čínské křesťany a zvolil část nového vedení

Domácí zpravodajství

Synod Slezské evangelické církve podpořil čínské křesťany a zvolil část nového vedení

SCEAV / 2. 6. 2018 23:29

V polovině května se konalo druhé zasedání XXXII. řádného synodu Slezské církve evangelické a. v. v Diakonickém a vzdělávacím centru Vladislava Santariuse v Českém Těšíně. Synodu se zúčastnili delegáti všech sborů církve, členové Církevní rady a hosté. Motto synodu znělo „Mládež SCEAV ve světě, nikoliv ze světa.“

Domácí zpravodajství

Synod ČCE odmítl používání křesťanských hodnot jako zástěrku pro jednání některých skupin

ČCE / 2. 6. 2018 18:19

Synod ČCE odmítl používání křesťanských hodnot jako zástěrku pro jednání některých skupin V Litomyšli dnes skončilo zasedání synodu Českobratrské církve evangelické. Rozhodlo mimo jiné o stavbě dvou nových škol Evangelické akademie v Praze. K aktuálnímu dění synod přinesl prohlášení, ve kterém se ohrazuje proti zneužívání křesťanských hodnot některých skupin spojených s fašismem či neonacismem.

Domácí zpravodajství

Již nejde o etiku, kauza se politizuje, uvedl děkan JAMU ke kontroverzní hře. Vyjádřil se i Zeman

ČTK, red. / 2. 6. 2018 10:53

Již nejde o etiku, kauza se politizuje, uvedl děkan JAMU ke kontroverzní hře. Vyjádřil se i Zeman Děkana Petra Francána mrzí, že estetik Petr Osolsobě odstoupil kvůli kontroverznímu představení Naše násilí a vaše násilí z umělecké rady Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) v Brně. Podle děkana se rada mohla vyjádřit k inscenaci zpětně, teď už to nejspíš neudělá. Festival pořádá Národní divadlo Brno, fakulta s ním není nijak přímo spojená. "Původní etické otázky se nyní silně politizují a celá kauza nabírá zcela nových rozměrů", dodal děkan.

Ze světa

Převažující postoj Britů k církvím je lhostejnost

DINGIR / 1. 6. 2018 20:38

Převažující postoj Britů k církvím je lhostejnost Americká křesťanská výzkumná agentura Barna Group se zaměřila na místo křesťanských církví v britské společnosti. Konkrétně na to, jak je zde jejich přítomnost vnímána.

Ze světa

Papež Chilanům vzkázal, že církev už nebude ignorovat zneužívání

ČTK /mn / 1. 6. 2018 11:17

Papež Chilanům vzkázal, že církev už nebude ignorovat zneužívání Papež František slíbil chilským katolíkům, že církev nebude "už nikdy" ignorovat sexuální zneužívání kněžími a jeho krytí, informovala agentura Reuters. Krátce před zveřejněním Františkova dopisu v Chile Vatikán informoval, že se do jihoamerické země podruhé vydává maltský arcibiskup Charles Scicluna, největší odborník Vatikánu na sexuální zločiny. Papež se počátkem dneška bude po tři dny setkávat s druhou skupinou chilských obětí sexuálního zneužívání kněžími.

Článek měsíce

Papežství na hranici

Tomáš Petráček / 28. 5. 2021

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Přejete si ženy ve vedení církve?
ano
63%
 
ano, ale jen v jáhenské službě
4%
 
spíše ne
4%
 
ne
29%
 
(Počet hlasů celkem: 354)