Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Premonstráti z Nové Říše podali pozdě žádost. Stát jim tak nevrátí několik desítek hektarů

Domácí zpravodajství

Premonstráti z Nové Říše podali pozdě žádost. Stát jim tak nevrátí několik desítek hektarů

Vlastní zpráva / 5. 2. 2014 12:15

V rámci majetkového vyrovnání státu s církvemi a náboženskými společnostmi došlo již k prvním odmítnutím restitučních požadavků. Důvodem je nedodržení lhůty 2. ledna 2014, do které se měly jednotlivé právnické osoby o svůj majetek přihlásit. Kvůli opoždění tak např. premonstráti z Nové Říše přijdou o několik desítek hektarů lesů a polí. Je přitom pravděpodobné, že z důvodu pozdního podání žádosti budou odmítnuty i další jednotlivénároky. 

Ze světa

Kardinál Duka se zúčastní olympiády v Soči

apha / 5. 2. 2014 9:21

Kardinál Duka se zúčastní olympiády v Soči Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP se na pozvání předsedy Českého olympijského výboru 6. – 9. února zúčastní jako člen etické komise letošních XXII. Zimních olympijských her v Soči. V den zahájení bude pro všechny účastníky sloužit bohoslužbu a požehná českému týmu.

Domácí zpravodajství

Část ČSSD chce delší lhůtu pro posuzování oprávněností církevních restitucí

ČTK / 4. 2. 2014 16:13

Část ČSSD chce delší lhůtu pro posuzování oprávněností církevních restitucí Část poslanců sociální demokracie připravuje návrh na půlroční prodloužení lhůty pro posouzení žádostí ohledně církevních restitucí. Předložit by ho mohli v příštích týdnech. Informaci ČTK dnes potvrdil poslanec ČSSD Jeroným Tejc, podle něhož je jednou z variant i dočasné moratorium na vydávání církevního majetku. 

Ze světa

Královna Alžběta II. se při dubnové cestě do Říma setká s papežem

ČTK / 4. 2. 2014 16:07

Královna Alžběta II. se při dubnové cestě do Říma setká s papežem Britská královna Alžběta II. se v dubnu vydá na návštěvu Itálie, během níž se setká s papežem Františkem. Podle dnešního prohlášení Buckinghamského paláce královnu pozval do italské metropole prezident Giorgio Napolitano, s nímž se Alžběta II. rovněž setká. Půjde o neformální návštěvu, uvedla stanice BBC. 

Domácí zpravodajství

Město Kadaň usiluje o zápis tamního františkánského kláštera na seznam UNESCO

ČTK / 4. 2. 2014 10:00

Město Kadaň usiluje o zápis tamního františkánského kláštera na seznam UNESCO Město Kadaň bude usilovat o to, aby byl tamní františkánský klášter zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO. Záměr, který je nyní na samém počátku, schválili v lednu městští radní. ČTK to potvrdila Iveta Svobodová ze sekretariátu starosty. Hlavním koordinátorem projektu je kadaňský rodák a historik působící na Karlově univerzitě Petr Hlaváček. Klášter z přelomu středověku a novověku je unikátní použitím sklípkových kleneb a malbami souvisejícími s dílnou Lucase Cranacha staršího. 

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024
Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 203)