Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Policie řeší večírek na střeše Arcibiskupského paláce v Praze

Domácí zpravodajství

Policie řeší večírek na střeše Arcibiskupského paláce v Praze

ČTK / 29. 4. 2021 22:30

Policie prověřuje večírek, který se konal v úterý na střeše Arcibiskupského paláce na pražském Hradčanském náměstí. Akce se účastnil například majitel společnosti Pražské Benátky Zdeněk Bergman, vedoucí sekretariátu kardinála Dominika Duky Vojtěch Mátl či vedoucí Útvaru pro ochranu prezidenta ČR Martin Baláž.

Domácí zpravodajství

Sněmovna dala šanci uzákonění manželství pro stejnopohlavní páry

ČTK, red. / 29. 4. 2021 18:38

Sněmovna dala šanci uzákonění manželství pro stejnopohlavní páry Sněmovna dnes dala v úvodním kole šanci uzákonění manželství pro stejnopohlavní páry. Podpořila zároveň navrhované zvýšení ochrany manželství výhradně jako svazku muže a ženy ústavním zakotvením. Snahy o zamítnutí obou předloh už v prvním čtení dolní komora po dnešní čtyřhodinové diskusi odmítla.

Domácí zpravodajství

Poutníci projdou celou republikou k uctění památky svaté Ludmily

ČTK / 28. 4. 2021 11:03

Poutníci projdou celou republikou k uctění památky svaté Ludmily Poutníci vyrazí z Velehradu do Tetína na Berounsku až v červnu. Původně chtěli zahájit první etapu pouti k uctění památky svaté Ludmily už 5. května, vzhledem k epidemické situaci se však rozhodli ji o více než měsíc posunout.  Od umučení svaté Ludmily na Tetíně letos uplyne 1100 let.

Ze světa

Kardinálská konzistoř bude hlasovat o sedmi kanonizacích. Mezi nimi je i misionář Foucauld

cirkev.cz, red. / 27. 4. 2021 20:32

Kardinálská konzistoř bude hlasovat o sedmi kanonizacích. Mezi nimi je i misionář Foucauld Papež František bude v pondělí 3. května předsedat veřejné konzistoři o kauzách svatořečení sedmi blahoslavených mužů a žen. Mezi nimi je i francouzský misionář Charles de Foucauld, mnich žijící poustevnickým způsobem života mezi Tuaregy na Sahaře v Alžíru. 

Ze světa

Izraelská policie dovolila Palestincům odstranit zábrany u Damašské brány v Jeruzalémě

ČTK / 27. 4. 2021 19:52

Izraelská policie dovolila Palestincům odstranit zábrany u Damašské brány v Jeruzalémě Izraelská policie v neděli večer dovolila Palestincům odstranit zábrany u Damašské brány, jednoho z hlavních vstupních míst do jeruzalémského Starého města. Na místě se většinou Arabové scházejí po večerní modlitbě v době postního měsíce ramadánu, Izrael jim to však letos nepovolil.

Článek měsíce

Polarizace v katolické církvi

David Peroutka / 16. 3. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
62%
 
Spíše ano
25%
 
Ne
13%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 8)