Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Saúdská Arábie povolí účast na pouti do Mekky jen 60.000 místních obyvatel

Ze světa

Saúdská Arábie povolí účast na pouti do Mekky jen 60.000 místních obyvatel

ČTK / 14. 6. 2021 9:23

Saúdská Arábie letos povolí účast na tradiční velké náboženské pouti do Mekky jen 60.000 místních obyvatel očkovaným proti covidu-19. Země to oznámila prostřednictvím státní tiskové agentury SPA. Tradiční muslimský rituál nazývaný arabsky hadždž začne v polovině července.

Ze světa

Autoritativní Enzo Bianchi byl odvolán ze svého kláštera v Bose. Odchod vnímá jako bolestný exodus

Vlastní zpráva / 13. 6. 2021 17:58

Autoritativní Enzo Bianchi byl odvolán ze svého kláštera v Bose. Odchod vnímá jako bolestný exodus Enzo Bianchi, zakladatel a emeritní převor ekumenické mnišské komunity Bose, opouští svůj klášter. Důvodem této separace od zbytku komunity byl výsledek papežské vizitace v klášteře Bose. Vizitátor došel k závěru, že v šedesáti členné mnišské komunitě, ve které žijí společně muži i ženy z různých křesťanských vyznání, panuje nezdravé napětí, četné konflikty a chybí láska v mezilidských vztazích.   

Ze světa

Papež František nepřijal rezignaci kardinála Marxe

ČTK, vaticannews / 10. 6. 2021 13:38

Papež František nepřijal rezignaci kardinála Marxe Papež František nepřijal rezignaci Reinharda Marxe o odstoupení z úřadu mnichovsko-freisingského arcibiskupa, uvádí server Vaticannews. Vyplývá to z papežova španělsky psaného dopisu kardinálu Marxovi, který byl dnes zveřejněn.

Ze světa

Papež se při návštěvě Maďarska přece jen setká s premiérem Orbánem

ČTK, red. / 10. 6. 2021 10:18

Papež se při návštěvě Maďarska přece jen setká s premiérem Orbánem Papež František se při zářijové návštěvě v Maďarsku přece jen setká s maďarským prezidentem Áderem i premiérem Orbánem. Informovala o tom agentura APA s odvoláním na sdělení maďarské katolické biskupské konference. Americký  list National Catholic Register (NCR) minulý týden s odvoláním na zdroje ve Vatikánu tvrdil, že papež se nechce setkat ani s jedním z nich.

Domácí zpravodajství

Církevní školy byly úspěšnější v udržení dětí při on-line výuce. Podle Holuba vytváří komunitu

ČTK / 7. 6. 2021 23:09

Církevní školy byly úspěšnější v udržení dětí při on-line výuce. Podle Holuba vytváří komunitu Dětí, které se neúčastnily distanční výuky a jejichž rodiče nejsou v kontaktu se školou, bylo u církevních škol desetina proti celorepublikovému průměru. Do církevních škol v České republice včetně mateřských chodí téměř 17.000 žáků. V ČR je celkem 149 církevních škol a tvoří 1,36 procenta ze všech škol.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
48%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
49%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 37)