Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Na Chrámové hoře v Jeruzalémě se modlily tisíce muslimů

Ze světa

Na Chrámové hoře v Jeruzalémě se modlily tisíce muslimů

ČTK / 19. 4. 2021 11:49

Až 70.000 muslimů se přišlo pomodlit na Chrámovou horu v Jeruzalémě, kde stojí třetí nejposvátnější místo islámu mešita Al-Aksá. Šlo o modlitbu prvního pátku muslimského postního měsíce ramadánu, která bývá tradičně hojně navštěvovaná.

Ze světa

Polsko si dnes připomíná povstání ve varšavském židovském ghettu

ČTK / 19. 4. 2021 11:42

Polsko si dnes připomíná povstání ve varšavském židovském ghettu Polsko si dnes připomíná 78. výročí od vypuknutí povstání obyvatel židovského ghetta ve Varšavě, kteří se v zoufalém pokusu snažili odvrátit deportace do nacistických vyhlazovacích táborů. Jednalo se o největší ozbrojené povstání Židů za druhé světové války a také první městskou vzpouru v okupované Evropě.

Ze světa

V kapli svatého Jiří na hradě Windsor byl pohřben princ Philip

ČTK, red. / 17. 4. 2021 17:32

V kapli svatého Jiří  na hradě Windsor byl pohřben princ Philip Britskou státní hymnou dnes skončil pohřební obřad prince Philipa, manžela královny Alžběty II., který zemřel minulý pátek ve věku 99 let. Po úvodní minutě ticha se konal pohřební obřad v kapli svatého Jiří na hradě Windsor. Toho se vzhledem k pandemii účastnilo jen 30 hostů, převážně členů rodiny.  Tělo vévody z Edinburghu bylo po konci ceremoniálu uloženo do královské hrobky.

Ze světa

Australský biskup: Duch svatý rozněcuje synodalitu po celém světě

Getsemany.cz, mv / 16. 4. 2021 9:31

Australský biskup: Duch svatý rozněcuje synodalitu po celém světě Biskup australské arcidiecéze Brisbane Mark Coleridge  na svém Twitteru 27. března uvedl, že po online rozhovoru s irskými biskupy o plenárním sněmu v Austrálii se zdá být zřejmé, že Duch sv. rozněcuje synodalitu po celém světě: „Austrálie, Německo, Irsko, Itálie... kdo bude další?,“ 

Ze světa

Dary stačí na opravu chrámu Notre-Dame v Paříži, vybrala se téměř miliarda euro

ČTK / 16. 4. 2021 8:50

Dary stačí na opravu chrámu Notre-Dame v Paříži, vybrala se téměř miliarda euro Dary a přísliby darů na opravu vyhořelého chrámu Notre-Dame v Paříži stačí na pokračování stavebních prací. Ve francouzském Senátu to ve středu uvedla ministryně kultury Roselyne Bachelotová. Podle ní se slavná památka znovu otevře veřejnosti v roce 2024. Mezinárodní sbírka zatím přijala dary a přísliby v hodnotě 833 milionů eur (21,6 miliardy korun).

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 167)