Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V Havlíčkově Brodě utrhl vítr plech z kopule kostela, zasahují hasiči

Domácí zpravodajství

V Havlíčkově Brodě utrhl vítr plech z kopule kostela, zasahují hasiči

ČTK / 6. 12. 2013 17:29

V Havlíčkově Brodě utrhl vítr velký kus plechu z barokní kopule kostela Nanebevzetí Panny Marie. Plech zůstal srolovaný na střeše, přibližně v třicetimetrové výšce. Hasiči tam poslali skupinu lezců, kteří se snaží střechu zajistit. Městská policie kvůli nebezpečí pádu uzavřela cesty pro pěší kolem kostela, omezena by měla být i doprava na silnici u kostela. Vyplývá to z údajů krajských hasičů a městské policie. 

Domácí zpravodajství

Táborský úřad vydal zákaz vstupu do restituovaných lesů u Hoštic a Nemyšle

ČTK / 6. 12. 2013 15:19

Táborský úřad vydal zákaz vstupu do restituovaných lesů u Hoštic a Nemyšle Městský úřad v Táboře vydal na žádost Lesů ČR zákaz vstupu do lesů u Hoštic a Nemyšle. Hrozí tam prý nebezpečí pádu stromů. Lesy má dostat v restitucích církev a před časem vydal soud na její žádost předběžné opatření, aby v nich Lesy ČR přestaly kácet. Zákaz vstupu prý zabrání případným zraněním. ČTK o rozhodnutí městského úřadu informoval mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík. 

Domácí zpravodajství

Evropská komise svolala evropské intelektuály, Česko reprezentují Halík a Sedláček

Vlastní zpráva / 6. 12. 2013 14:24

Evropská komise  svolala evropské intelektuály, Česko reprezentují Halík a Sedláček Předseda  Evropské komise José Manuel Barroso a italský ministerský předseda Enrico Letta svolali jménem Evropské komise na 8. a 9. prosince do Milána osobnosti evropské kultury, vědy a umění  k poradě o  budoucí vizi  Evropy. Z České republiky byli pozváni filozof a teolog Tomáš Halík  a ekonom Tomáš Sedláček.

Ze světa

Hnutí fokoláre slaví 70 let od založení

ČTK / 6. 12. 2013 11:56

Hnutí fokoláre slaví 70 let od založení Před 70 lety, 7. prosince 1943, založila Italka Ciara Lubichová v severoitalském Tridentu katolické Hnutí fokoláre. Jejím prvotním cílem tehdy bylo pomáhat bližním a nyní se snaží o "uspořádání lidské rodiny narušené násilím, sociální nerovností a kulturní nerovnováhou". Počátky hnutí sice leží v katolické církvi, ale rozšířilo se mezi křesťany po celém světě. Hlavní hodnotou, kterou fokolaríni vyznávají, je život v lásce a přátelství napříč různými vyznáními a církvemi jako předzvěst jejich budoucí jednoty. 

Ze světa

Vánoční strom z bavorsko-českého pohraničí se ve Vatikánu postaral o rozruch

ČTK / 6. 12. 2013 11:49

Vánoční strom z bavorsko-českého pohraničí se ve Vatikánu postaral o rozruch Vánoční strom, který stojí od čtvrtka na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu, se v papežském státě postaral o lehký zmatek. Podle německého listu Bild to způsobil fakt, že strom pro papeže Františka již najednou není z bavorských lesů, ale z České republiky. Pátrání po původu stromu se věnovala i rozhlasová stanice Radio Vaticana. Nejčtenější německý deník v souvislosti s hraničním přetahováním s nadsázkou poznamenal, že po svátcích už bude jedno, odkud strom je, neboť z něj budou dřevěné hračky s cedulkou Made in Italy (Vyrobeno v Itálii). 

Článek měsíce

Jak dlouho se vybíral nový „zimní“ pražský arcibiskup?

Vít Luštinec / 16. 5. 2022
Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
31%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 758)