Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež: Církev bude sexuálnímu zneužívání čelit, nebude jej tajit. Obhájci obětí jsou ale zklamáni

Ze světa

Papež: Církev bude sexuálnímu zneužívání čelit, nebude jej tajit. Obhájci obětí jsou ale zklamáni

ČTK / redakce / 24. 2. 2019 21:04

Papež František dnes na závěr vatikánského summitu o ochraně nezletilých označil duchovní zneužívající děti za nástroje satana. Katolická církev bude podle něj tomuto jevu "s nejvyšší vážností" čelit a děti ochrání, dodal papež podle agentury Reuters. Slíbil také, že církev nebude sexuální skandály zamlčovat, zastane se obětí a vyvine veškeré úsilí, aby byli pachatelé postaveni před soud.

Ze světa

Kardinál Marx: Církev ničila záznamy o sexuálním zneužívání

ČTK / 23. 2. 2019 17:16

Kardinál Marx: Církev ničila záznamy o sexuálním zneužívání Církevní představitelé ničili dokumenty, které mohly usvědčit pachatele sexuálního zneužívání mladistvých duchovními, nebo takové svazky ani nezakládali. Na katolickém summitu o ochraně nezletilých v církvi to dnes ve Vatikánu řekl předseda německé biskupské konference Reinhard Marx. Uvedl také, že oběti zneužívání byly umlčovány.

Ze světa

Macron: Náš stát čelí obrození antisemitismu

ČTK / 21. 2. 2019 16:32

Macron: Náš stát čelí obrození antisemitismu Série antisemitských incidentů ve Francii nekončí poté, co obyvatelé 14. pařížského obvodu našli dnes ráno na desítce budov antisemitské nápisy a hákové kříže. V úterý se něčeho podobného stali svědky obyvatelé východofrancouzské obce Quatzenheim, kde někdo pomaloval desítky hrobů na židovském hřbitově. Podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona je antisemitismus v zemi na vzestupu.

Ze světa

Matka představená: Zneužívání jeptišek kněžími je problém i v Polsku

ČTK / 21. 2. 2019 16:29

Matka představená: Zneužívání jeptišek kněžími je problém i v Polsku Problém sexuálního zneužívání jeptišek kněžími už dávno existuje i v Polsku. Uvedla to generální tajemnice konference řeholnic v Polsku Jolanta Olechová. Její slova vyvolala v silně katolickém Polsku rozruch, poznamenala agentura AFP.

Ze světa

Ve Vatikánu dnes začíná summit o sexuálním zneužívání

ČTK / redakce / 21. 2. 2019 9:55

Ve Vatikánu dnes začíná summit o sexuálním zneužívání Katoličtí hodnostáři z celého světa v čele s papežem Františkem zahájí dnes ve Vatikánu čtyřdenní summit, který má církvi pomoci očistit se od skandálů spojených se sexuálním zneužíváním mladistvých. Vůbec první podobně významné jednání budou napjatě sledovat rovněž oběti sexuálních útoků ze strany kněží, které požadují, aby katoličtí hodnostáři přijali jasné kroky k nápravě.

Článek měsíce

Joseph Ratzinger mezi mýtem a realitou

Tomáš Petráček / 6. 1. 2023

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
7%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 148)