Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Dnes je svátek Svaté Zdislavy - patronky rodin. Věřící budou putovat do Jablonného

Domácí zpravodajství

Dnes je svátek Svaté Zdislavy - patronky rodin. Věřící budou putovat do Jablonného

ČTK, mn / 30. 5. 2019 17:02

Jako patronka rodin, kongregace sester dominikánek, ale také litoměřické diecéze a českého národa je uctívána svatá Zdislava, jejíž památku slaví římskokatolická církev 30. května. Bývá zobrazována jako rozdavatelka almužen chudým či ošetřovatelka nemocných a k jejím dalším atributům patří děti, manžel, kostel, vinná réva, břečťan a erb se lvicí.

Ze světa

Policie v Eritreji zatkla 30 letničních křesťanů

ČTK / 28. 5. 2019 15:09

Policie v Eritreji zatkla 30 letničních křesťanů Eritrejská policie zdržela více než 30 křesťanů, příslušníků takzvané letniční církve. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC, který se odvolává na sdělení londýnské organizace hájící náboženskou svobodu Release Eritrea. Místní úřady v zemi povolují jen určité církve, příslušníky ostatních dlouhodobě pronásledují.

Domácí zpravodajství

Zdanění církevních restitucí bude na ÚS řešit soudce Jirsa

ČTK / 28. 5. 2019 15:00

Zdanění církevních restitucí bude na ÚS řešit soudce Jirsa Ústavní soud obdržel senátorský návrh směřující proti zdanění finančních náhrad za majetek nevydaný v církevních restitucích. Jako soudce zpravodaj se jím bude zabývat Jaromír Jirsa, zjistila dnes ČTK z přehledu plenárních věcí na webu soudu. Pod návrh se podepsaly více než čtyři desítky senátorů z KDU-ČSL, ODS i dalších klubů. Žádají přednostní projednání návrhu.

Domácí zpravodajství

Konference Církve bratrské projednala život církve. Věnovali se i pastoraci mongolských křesťanů

Cb, red. / 27. 5. 2019 0:30

Konference Církve bratrské projednala život církve. Věnovali se i pastoraci mongolských křesťanů Ve dnech 17. a 18. května proběhla jako každý květen výroční konference Církve bratrské. Šlo o konferenci zemskou; společná konference se zastoupením slovenské části církve se bude konat v listopadu.

Domácí zpravodajství

Kůrovcová kalamita ohrožuje financování katolické církve. Bilanci vylepšují nemovitosti a pozemky

ČTK / 27. 5. 2019 0:14

Kůrovcová kalamita ohrožuje financování katolické církve. Bilanci vylepšují nemovitosti a pozemky Tradiční investice do zemědělství a lesnictví v Královéhradecké diecézi doplňují investice do nemovitostí a developerské projekty. Naplánovanému udržitelnému zemědělství škodí v poslední době kůrovec, cena dřeva před kalamitou byla podle zástupců diecéze třikrát vyšší, než za jakou ho tamní diecézní lesy mohou prodávat dnes. Zástupci diecéze to řekli novinářům.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 190)