Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pravoslavná církev v Amsterodamu přerušila styky s Moskvou kvůli ruské invazi

Ze světa

Pravoslavná církev v Amsterodamu přerušila styky s Moskvou kvůli ruské invazi

ČTK, red. / 14. 3. 2022 14:07

Ruská pravoslavná církev v Amsterodamu kvůli ruské invazi na Ukrajinu přerušila styky s moskevským patriarchátem. Nizozemská církevní komunita je první v západních zemích, která se takto razantně distancovala od vedení církve.

Ze světa

Zelenskyj a lid Ukrajiny si podle Halíka zaslouží Nobelovu cenu za mír

ČTK / 14. 3. 2022 12:33

Zelenskyj a lid Ukrajiny si podle Halíka zaslouží Nobelovu cenu za mír Nobelovu cenu za mír si podle českého teologa a filozofa Tomáše Halíka zaslouží ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a ukrajinský lid, "který krvácí v zápasu za návrat míru, svobody a spravedlnosti". Halík to řekl v sobotu ve svém děkovném projevu při přebírání Komenského ceny v nizozemském Naardenu. 

Ze světa

Němečtí biskupové schválili dokument proti sexuálnímu a spirituálnímu zneužití moci vůči dospělým

Vlastní zpráva / 14. 3. 2022 1:33

Němečtí biskupové schválili dokument proti sexuálnímu a spirituálnímu zneužití moci vůči dospělým Němečtí biskupové schválili na svém zasedání 8. března ve Vierzehnheiligen (Horní Franky) nový dokument, který má pomoci v boji proti sexualizovanému a spirituálnímu zneužití moci vůči dospělým. Dokument s názvem  “V pastoraci bije srdce církve” tvořila pracovní skupina biskupů a odborníků tři roky.

Domácí zpravodajství

V projektu Adopce Ukrajina mohou lidé podporovat rodiny uprchlíků

ČTK / 14. 3. 2022 1:12

V projektu Adopce Ukrajina mohou lidé podporovat rodiny uprchlíků Na pomoc válečným uprchlíkům zahájila Arcidiecézní charita Praha projekt Adopce Ukrajina. Vybere konkrétní ukrajinské rodiny, které uprchly před válečným konfliktem, a bude je s pomocí individuálních dárců podporovat. Bude je sociálně doprovázet až do chvíle jejich návratu do bezpečné Ukrajiny nebo úplné integrace do české společnosti.

Domácí zpravodajství

V centrech pro uprchlíky vznikají kaple s duchovní službou. Dochází možnosti ubytování

Vlastní zpráva / 10. 3. 2022 20:56

V centrech pro uprchlíky vznikají kaple s duchovní službou. Dochází možnosti ubytování Duchovní služby začalo nabízet asistenční centrum pro uprchlíky z Ukrajiny na brněnském výstavišti i v pražském Kongresovém centru. V Brně je k dispozici nepřetržitě podle potřeby pravoslavný kněz. V Praze byla zřízena ekumenická kaple. Dává místo k modlitbě a střídají se zde kaplani a kaplanky, kteří jsou připraveni uprchlíkům poskytnout pastorační doprovázení.

Článek měsíce

Umí církev v ženách vidět i něco jiného než matky?

Petra Švecová / 20. 8. 2022

Kraje

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
9%
 
Ne
19%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 94)