Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Ze světa

"Úplatky jsou těžký hřích." Papež dnes příkře odsoudil korupci

ČTK / 8. 11. 2013 16:30

Papež František dnes nezvykle příkrými slovy odsoudil korupci a lidi, kteří se na ní podílejí. Dávání a braní úplatků je těžký hřích a ten, kdo se na něm podílí, ztrácí lidskou důstojnost, řekl dnes pontifik během bohoslužby. Informovala o tom agentura ANSA. 

Ze světa

Papež utěšoval těžce nemocného muže, vysloužil si za to obdiv

ČTK / 7. 11. 2013 22:46

Papež utěšoval těžce nemocného muže, vysloužil si za to obdiv Papež František si opět vysloužil obdiv celého světa, když během středeční audience na Svatopetrském náměstí utěšoval těžce nemocného muže, jehož tělo bylo pokryto nádory. Když nemocného políbil, nabídlo se srovnání s jeho jmenovcem Františkem z Assisi.

Domácí zpravodajství

Církve dosud požádaly o téměř 49.000 pozemků a 238 staveb

ČTK / 7. 11. 2013 16:14

Církve dosud požádaly o téměř 49.000 pozemků a 238 staveb Církve a náboženské společnosti požádaly do konce října o téměř 49.000 pozemků a 238 staveb. Jednotliví žadatelé, u nichž převažuje římskokatolická církev, podali dvěma desítkám státních institucí celkem 2080 výzev. Další žádosti o vydání majetku mohou církve podle zákona podávat ještě do konce roku. Údaje dnes zveřejnilo ministerstvo kultury na své webové stránce. 

Ze světa

Papež František přijme ve Vatikánu za necelé tři týdny Putina

ČTK / 7. 11. 2013 15:26

Papež František přijme ve Vatikánu za necelé tři týdny Putina Papež František přijme ve Vatikánu za necelé tři týdny ruského prezidenta Vladimira Putina. Jak dnes informovala agentura AFP, stane se tak v době komplikovaných vztahů mezi římskokatolickou a ruskou pravoslavnou církví.

Domácí zpravodajství

Na národní pouť do Izraele odletělo již přes tisíc českých katolíků

ČTK / 7. 11. 2013 14:08

Na národní pouť do Izraele odletělo již přes tisíc českých katolíků Více než tisíc českých katolíků z celé republiky už odletělo do Izraele, kde v pátek začíná národní pouť. Doprovází je i většina českých a moravských biskupů v čele s pražským arcibiskupem, kardinálem Dominikem Dukou. Národní čtyřdenní pouť se do Izraele pořádá po 73 letech, jde o největší pouť českých věřících do Svaté země v historii. V neděli pouť vyvrcholí v Jeruzalémě, řada poutníků ale v Izraeli zůstane i příští týden, řekl ČTK v telefonickém rozhovoru Pavel Dokládal, pověřený koordinátor národní pouti Českou biskupskou konferencí. 

Článek měsíce

Otcové a matky

Petra Švecová / 13. 7. 2021

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Papež František opakovaně vyzývá k očkování pro koronaviru. Nechali jste se také očkovat?
Ano
82%
 
Zatím to zvažuji
1%
 
Ne
17%
 
(Počet hlasů celkem: 343)