Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Řád německých rytířů nemá na zabavený majetek nárok, říká náměstek ministra kultury

Domácí zpravodajství

Řád německých rytířů nemá na zabavený majetek nárok, říká náměstek ministra kultury

ČTK / 16. 11. 2013 11:07

Řád německých rytířů nemá podle prvního náměstka ministra kultury Františka Mikeše na vydání hradu Bouzov a dalšího požadovaného majetku nárok. Byl zabaven podle Benešových dekretů, řekl včera České televizi (ČT) Mikeš. Řád argumentuje tím, že konfiskaci majetku ještě před 25. únorem 1948 zrušil soud. 

Ze světa

Za únosem francouzského kněze v Kamerunu stojí islamistická sekta Boko Haram

ČTK / 15. 11. 2013 16:56

Za únosem francouzského kněze v Kamerunu stojí islamistická sekta Boko Haram K únosu francouzského kněze na severu Kamerunu v noci ze středy na čtvrtek se přihlásila nigerijská islamistická sekta Boko Haram. Zdroj z radikální skupiny agentuře AFP potvrdil, že kněz Georges Vandenbeusch je v jejím zajetí. 

Domácí zpravodajství

Českobudějovické biskupství uspělo v kauze kácení restituovaných lesů na Táborsku

ČTK / 15. 11. 2013 16:45

Českobudějovické biskupství uspělo v kauze kácení restituovaných lesů na Táborsku Soud vydal zákaz na těžbu v lesích na Táborsku, o něž žádá církev. V lokalitě kácely Lesy ČR (LČR), které tvrdily, že odstraňují následky kalamit. ČTK to řekl generální vikář českobudějovické diecéze Adolf Pintíř. Právě českobudějovické biskupství podalo k soudu návrh na předběžné opatření, aby státní lesy přestaly s kácením. O rozhodnutí soudu informovala Česká televize. LČR připravují proti verdiktu soudu odvolání. 

Domácí zpravodajství

Ústav pro studium totalitních režimů včera ocenil i dva katolické kněze

ČBK / 15. 11. 2013 13:06

Ústav pro studium totalitních režimů včera ocenil i dva katolické kněze Celkem sedmnácti osobnostem udělil Ústav prostudium totalitních režimů Cenu Václava Bendy za aktivní účast v boji s nacistickým či komunistickým režimem. Ocenění, jež jsou udělována již pátým rokem, získali i dva katoličtí duchovní - P. Josef Cukr a P. Jaroslav Karl.

Domácí zpravodajství

O revizi majetkového vyrovnání budou jednat zástupci církví v původním složení

ČTK / 15. 11. 2013 12:44

O revizi majetkového vyrovnání budou jednat zástupci církví v původním složení Zástupci církví by se s ČSSD mohli sejít ve stejném složení, v němž původně vyjednávali o majetkovém vyrovnání státu s církvemi. ČTK to dnes řekl generální sekretář České biskupské konference Tomáš Holub. Socialisté už podle něj katolickou církev o schůzku požádali, termín ale ještě není stanoven. Se zástupci církví chtějí jednat o revizi církevních restitucí. Holub však zopakoval, že církve nemohou z původní dohody se státem ustoupit, protože by pak nemohly naplnit očekávanou službu ve společnosti. 

Článek měsíce

Umí církev v ženách vidět i něco jiného než matky?

Petra Švecová / 20. 8. 2022
Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
67%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
20%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 83)