Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Domácí zpravodajství

Dominik Duka je již rok kardinálem

ČTK / 17. 2. 2013 9:53

Před rokem, 18. února 2012, se pražský arcibiskup Dominik Duka stal ve Vatikánu kardinálem, teprve šestým v Česku od roku 1945. Duka převzal v bazilice svatého Petra ve Vatikánu odznaky kardinálské hodnosti a jmenovací dekret. Papež jej do funkce jmenoval 6. ledna s dalšími 21 duchovními z celého světa.

Ze světa

V Libyi byli zadrženi čtyři cizinci, kteří údajně chtěli šířit křesťanství

ČTK / 17. 2. 2013 9:51

V Libyi byli zadrženi čtyři cizinci, kteří údajně chtěli šířit křesťanství Úřady ve východolibyjském městě Benghází zadržely čtyři cizince pro podezření, že v zemi chtěli šířit křesťanství. Mluvčí libyjské preventivní bezpečnosti upozornil, že obracení na víru je v převážně muslimské zemi zakázáno. Úřady čtveřici vyslýchají kvůli údajnému tisku a šíření desítek tisíc knih o křesťanství, napsal v noci na dnešek zpravodajský server BBC.

Kultura

Dobrovolníci zachraňují v Klení cenný gotický kostel

Česká televize / 16. 2. 2013 15:59

Obyvatelé Klení na Kaplicku se snaží zachránit chátrající kostel. Je ze 14. století a patří mezi nejstarší v kraji. Církev ho od 60. let nepoužívá a obec ho do svého majetku nechce. Místní dominantu tak zachraňují dobrovolníci. Těm už se podařilo zakonzervovat střechu a zpevnit klenbu.

Ze světa

Konkláve k volbě nového papeže se sejde možná již 1. března

ČTK / 16. 2. 2013 15:52

Vatikán zvažuje, že konkláve - shromáždění kardinálů volících novou hlavu římskokatolické církve - začne dříve než patnáctý den po ohlášeném odchodu papeže Benedikta XVI. z úřadu. Připustil to dnes vatikánský mluvčí Federico Lombardi, podle něhož dokonce není vyloučena možnost, že se tak stane hned první den po Benediktově odstoupení - tedy 1. března. Žádné rozhodnutí však ještě nepadlo. Až dosud se počítalo s tím, že kardinálové zahájí volbu nejdříve 15. března.

Domácí zpravodajství

V Kolíně uctí památku arciopata Opaska odhalením jeho busty

ČTK / 16. 2. 2013 15:49

Kolín si připomene blížící se 100. výročí narození arciopata benediktinského kláštera v Praze-Břevnově Anastáze Opaska odhalením jeho busty. Teolog, básník a literární historik Opasek ve městě vyrůstal. Radnice chce bustu odkoupit od sochaře Stanislava Hanzíka, kterému arciopat na sklonku života seděl modelem, řekl ČTK starosta Vít Rakušan (Změna pro Kolín).

Článek měsíce

Ivan Vyskočil a „katolíci hraví“

Martin C. Putna / 30. 4. 2023
Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete požadavky německé katolické církve za přehnané?
Ano, nejsou v souladu s tradicí a vývojem v celé církvi
39%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, odpovídají současné realitě a znamení doby
57%
 
Spíše ne
2%
 
(Počet hlasů celkem: 217)