Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež jmenoval komisi pro zkoumání vatikánské banky

Ze světa

Papež jmenoval komisi pro zkoumání vatikánské banky

ČTK / 26. 6. 2013 14:21

Papež František dnes jmenoval zvláštní komisi, která má zkoumat činnost vatikánské banky opředené skandály. Podle agentury Reuters je to dosud nejodvážnější krok, který hlava katolické církve uskutečnila ve snaze vnést světlo do činnosti problémové banky.

Domácí zpravodajství

Biskup Malý vystoupí proti ztrátě paměti v den výročí popravy Milady Horákové

ČBK / 26. 6. 2013 12:05

Biskup Malý vystoupí proti ztrátě paměti v den výročí popravy Milady Horákové Biskup Václav Malý se zítra, v Den památky obětí komunistického režimu, zúčastní kampaně „Proti ztrátě paměti“, kterou v rámci projektu Příběhy bezpráví pořádá organizace Člověk v tísni. Na Tylově náměstí v Praze se od 17.00 hodin podělí o svůj životní příběh.

Ze světa

Soud v Rusku poslal duchovního za nehodu na tři roky do vězení

ČTK / 25. 6. 2013 22:26

Soud v Rusku poslal duchovního za nehodu na tři roky do vězení Moskevský soud dnes potrestal třemi roky odnětí svobody duchovního pravoslavné církve za to, že zavinil dopravní nehodu, při které zahynuli dva dělníci pracující na silnici. Viník by už v srpnu mohl požádat o propuštění na svobodu, vdovy proto považují trest za příliš mírný a hodlají se odvolat.

Domácí zpravodajství

Poutní stezka Cyrila a Metoděje propojí národy

ČTK / 25. 6. 2013 17:48

Poutní stezka Cyrila a Metoděje propojí národy Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje propojí národy a kromě propagace cyrilometodějské tradice má přispět k rozvoji cestovního ruchu. Ve Velehradě se dnes sešlo 40 delegátů z České republiky, Slovenska, Itálie, Řecka a Bulharska, aby prodiskutovali konkrétní kroky vedoucí k postupnému uvádění záměru do života.

Ze světa

Obnovený kostel Frauenkirche v Drážďanech navštívilo již 15 milionů lidí

ČTK / 25. 6. 2013 12:10

Obnovený kostel Frauenkirche v Drážďanech navštívilo již 15 milionů lidí Luteránský kostel Panny Marie (Frauenkirche), který se v posledních letech stal staronovým symbolem Drážďan, navštívilo od jeho obnovení a vysvěcení před téměř osmi lety více než 15 milionů lidí.

Článek měsíce

Polarizace v katolické církvi

David Peroutka / 16. 3. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
62%
 
Spíše ano
25%
 
Ne
13%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 8)