Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V kyjevském klášteře se přou kvůli písňi o matičce Rusi

Ze světa

V kyjevském klášteře se přou kvůli písňi o matičce Rusi

ČTK / 20. 11. 2022 11:00

Vedení slavného kyjevského pravoslavného kláštera Kyjevskopečerská lávra se snaží podle ukrajinských médií zahladit skandál, kdy tu zazněla píseň či modlitba "za matičku Rus". Ukrajinská církev je rozštěpená na část, která vyhlásila nezávislost na Moskvě, a na část historicky podřízenou moskevskému patriarchátu, od kterého se osamostatnila až na konci května. 

Ze světa

Tomáš Halík povede exercicie rakouských biskupů

Vlastní zpráva / 20. 11. 2022 10:47

Tomáš Halík povede exercicie rakouských biskupů Každoroční duchovní cvičení rakouské biskupské konference v benediktinském klášteře St. Lambrecht letos povede mons. Tomáš Halík. Týdenních exercicií se účastní všichni rakouští biskupové včetně vídeňského arcibiskupa kardinála Schönborna. Letošní exercicie biskupů jsou duchovní přípravou v rámci evropského synodálního procesu. 

Ze světa

Němečtí biskupové odjíždí z Vatikánu se znepokojením, přou se o celibát a další reformní kroky

ČTK, red. / 20. 11. 2022 1:04

Němečtí biskupové odjíždí z Vatikánu se znepokojením, přou se o celibát a další reformní kroky Předseda německých biskupů Georg Bätzing řekl, že po návštěvě Vatikánu cítí znepokojení. Němečtí biskupové se s Vatikánem přou o reformách, například zrušení celibátu. Papež František podle interpretací některých jeho výroků podobné reformní úvahy již dříve odmítl, když řekl, že Německo nepotřebuje další protestantskou církev. Jiní komentátoři ale mají za to, že papež ve svém věku již ztrácí schopnost vidět věci v reálném kontextu.

Ze světa

Katolická církev v Itálii od roku 2000 eviduje 600 případů údajného obtěžování

ČTK / 19. 11. 2022 0:02

Katolická církev v Itálii od roku 2000 eviduje 600 případů údajného obtěžování Italská katolická církev poslala od roku 2000 do Vatikánu přes 600 spisů o případech podezření na sexuální obtěžování v církevním prostředí. Informují o tom dnes zahraniční agentury s odkazem na zprávu italských biskupů. Nejméně 89 případů bylo zaznamenáno v posledních dvou letech. Je to poprvé, co se katolická církev v Itálii vyjadřuje tak podrobně o sexuálním obtěžování ve svých řadách.

Domácí zpravodajství

Pražské arcibiskupství nabízí k prodeji za 75 milionů korun Jindřišskou věž

ČTK / 18. 11. 2022 21:02

Pražské arcibiskupství nabízí k prodeji za 75 milionů korun Jindřišskou věž Pražské arcibiskupství nabízí k prodeji za 75 milionů korun památkově chráněnou Jindřišskou věž v centru hlavního města. Vyplývá to z informací na webu arcibiskupství. Cílem prodeje je racionalizace majetku, řekl generální vikář pražského arcibiskupství Jan Balík.

Článek měsíce

Na arcibiskupství přišli lidé, kteří to s naší zemí myslí špatně. Neuměla jsem k té akci mlčet

Ondřej Luštinec / 27. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)