Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Lotyšský parlament odhlasoval odluku lotyšské církve od Moskvy

Ze světa

Lotyšský parlament odhlasoval odluku lotyšské církve od Moskvy

ČTK / 10. 9. 2022 11:54

Lotyšský parlament dnes přijal zákon, který vyvádí lotyšskou pravoslavnou církev z podřízenosti moskevskému patriarchátu. Stalo se tak z iniciativy lotyšského prezidenta Egilse Levitse, napsal server Delfi.

Ze světa

Papeže Františka hluboce zarmoutila smrt královny Alžběty II. Vatikán

ČTK / 9. 9. 2022 13:01

Papeže Františka hluboce zarmoutila smrt královny Alžběty II. Vatikán Papeže Františka hluboce zarmoutila smrt britské královny Alžběty II. V kondolenčním vzkazu novému králi Charlesovi III. vyzdvihl „velkorysou službu (britskému) národu a Společenství, příkladnou oddanost úkolům, pevné svědectví víry v Ježíše Krista“ zesnulé panovnice.

Ze světa

Írán chce využívat systém rozpoznávání tváře, aby dohlížel na nošení hidžábu

ČTK / 6. 9. 2022 14:04

Írán chce využívat systém rozpoznávání tváře, aby dohlížel na nošení hidžábu Íránská vláda má v plánu ve veřejné dopravě využívat technologii rozpoznávání obličejů, aby identifikovala ženy, jež nedodržují přísné nařízení, které se týká povinného nošení hidžábu. Hidžáb je šátek, jímž si muslimské ženy zahalují vlasy, krk a ramena a dekolt.  

Ze světa

Od úmrtí misionářky Matky Terezy uplynulo 25 let

ČTK / 6. 9. 2022 14:03

Od úmrtí misionářky Matky Terezy uplynulo 25 let Před 25 lety, 5. září 1997, zemřela ve svých 87 letech římskokatolická misionářka albánského původu Matka Tereza, která se pro nezištnou činnost ve prospěch nemocných a chudých nejen v Indii stala ztělesněním milosrdenství. Za svou obětavou práci pro nejpotřebnější byla oceněna řadou vyznamenání, včetně Nobelovy ceny za mír. V září 2016 ji papež František prohlásil za svatou.

Ze světa

Papež v blízké době na Ukrajinu ani do Ruska nepojede, zakázali mu to lékaři

ČTK / 5. 9. 2022 19:56

Papež v blízké době na Ukrajinu ani do Ruska nepojede, zakázali mu to lékaři Papež se v blízké době nevydá na cestu do Ruska ani na Ukrajinu. Kvůli bolestem kolena mu to totiž zakázali lékaři, řekl František v rozhovoru, který dnes večer odvysílá stanice CNN Portugal.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)