Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Rádio Proglas vysílá už čtvrt století

Domácí zpravodajství

Rádio Proglas vysílá už čtvrt století

ČTK / 14. 12. 2020 9:00

Už čtvrt století si mohou posluchači naladit Radio Proglas. Minulé úterý v poledne se na této stanici rozezněly zvony. Bylo to na minutu přesně jako v roce 1995, kdy křesťanské rádio oslovilo své posluchače poprvé. Nyní si stanici za týden naladí zhruba 100.000 posluchačů. Ne vždy jsou to věřící, někdy jen milovníci vybraných hudebních žánrů.

Ze světa

Marocká vláda zařadí do školních osnov historii Židů v Maroku

ČTK / 14. 12. 2020 8:53

Marocká vláda zařadí do školních osnov historii Židů v Maroku Žáci základních škol v Maroku se budou učit o židovské kultuře a historii ve své zemi, tamní ministerstvo školství zařadilo toto téma do osnov na příští školní rok. Informovala o tom agentura AFP. Podle ní jde o jedinečný krok nejen v této zemi, jejíž oficiální náboženství je islám, ale v arabském světě vůbec.

Domácí zpravodajství

Židé v Praze zahájili chanuku, vrchní rabín zapálil svíci

ČTK / 10. 12. 2020 23:05

Židé v Praze zahájili chanuku, vrchní rabín zapálil svíci Zhruba tři desítky lidí dnes dorazily k pražskému nádraží Bubny na zahájení osmidenního židovského svátku chanuka - svátku světel. První chanukovou svíci tam dnes zapálil vrchní pražský rabín David Peter. Několik lidí také stálo za páskou, která obehnala místo setkání poblíž Památníku ticha. 

Ze světa

V Bavorsku se vyslovili pro zachování protižidovských reliéfů. Mají varovat před antisemitismem

ČTK / 9. 12. 2020 23:23

V Bavorsku se vyslovili pro zachování protižidovských reliéfů. Mají varovat před antisemitismem Protižidovské reliéfy na bavorských památkách by měly zůstat na svém místě, jejich historie by měla být ale jasně a viditelně vysvětlená. Shodli se na tom zástupci bavorských úřadů, židovské komunity a křesťanských církví. Kontroverzní jsou hlavně reliéfy známé jako Judensau, tedy Židova či židovská svině.

Ze světa

Papež se za rozbřesku nečekaně pomodlil v centru Říma u mariánského sloupu

ČTK / 9. 12. 2020 23:11

Papež se za rozbřesku nečekaně pomodlil v centru Říma u mariánského sloupu Papež František v úterý nečekaně dorazil na tradiční modlitbu k mariánskému sloupu poblíž Španělských schodů v centru Říma, kam hlava katolické církve každý rok přináší květiny v den, kdy si věřící připomínají Neposkvrněné početí Panny Marie. Vatikán původně papežovu účast kvůli pandemii koronaviru odřekl, František ale nakonec ke sloupu dorazil bez ohlášení za rozbřesku, aby minimalizoval setkání s dalšími lidmi.

Článek měsíce

Laici jako zdroj a podpora klerikalismu

Pavla Holíková / 15. 2. 2023

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
28%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
48%
 
Nevím, nemám na to názor
2%
 
Není to pro mě podstatné
22%
 
(Počet hlasů celkem: 120)