Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Třeboňská výzva kritizuje omezení při bohoslužbách i pohřby lidí s covidem

Domácí zpravodajství

Třeboňská výzva kritizuje omezení při bohoslužbách i pohřby lidí s covidem

ČTK / 20. 3. 2021 18:42

Katolíci z třeboňské farnosti zveřejnili dokument Třeboňská výzva. Žádají v něm, aby se vedení církve snažilo tlakem na politiky zrušit omezený počet věřících při bohoslužbách a praxi při pohřbech lidí s covidem-19. Autoři výzvy uvedli, že koronavirová vládní opatření jsou nepřiměřená a diskriminační.

Ze světa

Barma se potácí v krvavé občanské válce

Vlastní zpráva / 19. 3. 2021 15:05

Barma se potácí v krvavé občanské válce Situace v Barmě se rychle zhoršuje. Vraždy, pohřešování a mučení dosáhly od 1. února, kdy došlo k vojenskému převratu a ve všech funkcích skončila generální tajemnice Národní ligy pro demokracii Do Aun Schan Su Ťij a prezident Win Myin, přes 200 mrtvých a stovky zraněných. Poklidné demonstrace se čím dál častěji mění v přímé střety mezi manifestanty a ozbrojenými silami. Rada OSN pro lidská práva hovoří stále častěji o „zločinech proti lidskosti“. K ukončení krveprolévání v zemi opakovaně vyzývá papež František.

Domácí zpravodajství

V užším výběru kandidátů do Rady ČT neuspěla většina z nominovaných církvemi

Vlastní zpráva / 19. 3. 2021 0:24

V užším výběru kandidátů do Rady ČT neuspěla většina z nominovaných církvemi Volební výbor Poslanecké sněmovny předvybral 12 kandidátů do Rady České televize. Neuspěli Michal Klíma, Jan Czendlik ani Ilja Racek, tedy kandidáti navržení církvemi nebo organizacemi, které s církvemi úzce spolupracují. Z tohoto výběru poslanci Sněmovny zvolí čtyři členy Rady ČT na svém dubnovém zasedání.

Domácí zpravodajství

Nemocniční kaplani pomáhají pacientům s koronavirem. Sestra Františka navštěvuje i těžce nemocné

ČTK / 18. 3. 2021 10:09

Nemocniční kaplani pomáhají pacientům s koronavirem. Sestra Františka navštěvuje i těžce nemocné O  své nemoci, ale třeba i  o  uprchlících nebo zbraních si chtějí povídat pacienti ve Fakultní nemocnici u  svaté Anny v  Brně, které navštěvuje kaplanka Jana Majerčíková známá jako sestra Františka. Denně obejde pět až dvacet  pacientů. Chodí i na covidová oddělení.

Domácí zpravodajství

Magazín Christnet.eu můžete podpořit i kryptoměnami Bitcoin, Ethereum a Litecoin

Vlastní zpráva / 17. 3. 2021 22:38

Magazín Christnet.eu můžete podpořit i kryptoměnami Bitcoin, Ethereum a Litecoin Nově můžete Christnet podpořit i zasláním některé z digitálních měn Bitcoin, Ethereum, nebo Litecoin. Elektronické peníze se opírají o asymetrickou kryptografii a decentralizaci. Nepodléhají centrálním bankám nebo státním autoritám.

Článek měsíce

Na arcibiskupství přišli lidé, kteří to s naší zemí myslí špatně. Neuměla jsem k té akci mlčet

Ondřej Luštinec / 27. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
52%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
26%
 
(Počet hlasů celkem: 93)