Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Arcibiskup Bezák bude mít vlastní televizní pořad

Ze světa

Arcibiskup Bezák bude mít vlastní televizní pořad

Medialne.sk / 15. 2. 2013 17:50

Emeritní trnavský arcibiskup Róbert Bezák se již od 17. února bude pravidelně objevovat na obrazovkách slovenské televize TA3. Pořad se bude vysílat minimálně v postním období po hlavních zprávách televize v 19:00, informuje server Medialne.sk.

Domácí zpravodajství

V Olomouci se koná třídenní setkání pravoslavné mládeže

Proglas / 15. 2. 2013 14:05

Pravoslavní křesťané podle juliánského kalendáře prožívají svátek obětování Páně a v tento den si také připomínají Světový den pravoslavné mládeže. V Olomouci v této souvislosti v podvečer začíná třídenní setkání mladých.

Ze světa

Vatikánská banka má nového ředitele, stal se jím Němec Ernst von Freyberg

ČTK / 15. 2. 2013 13:57

Vatikánská banka má nového ředitele, stal se jím Němec Ernst von Freyberg Novým ředitelem problémové vatikánské banky se stal německý právník Ernst von Freyberg. Oznámil to dnes mluvčí Vatikánu. Vedoucí post církevní finanční instituce, která je oficiálně známá jako Ústav pro věci víry (IOR), byl prázdný od května 2012. Tehdy odstoupil její šéf Ettore Gotti Tedeschi, jemuž správní rada vyslovila nedůvěru. Jeho odchod byl spojován s podezřeními, že se banka podílela na praní špinavých peněz.

Ze světa

Vatikán se před abdikací papeže připravuje na příliv poutníků

ČTK / 15. 2. 2013 13:55

Vatikán se před blížící se rezignací papeže Benedikta XVI. intenzivně připravuje na obrovský příliv poutníků, kteří chtějí využít poslední dva týdny, kdy mohou současnou hlavu katolické církve vidět. Na nedělní modlitby, které papež osobně povede na Svatopetrském náměstí, se odhadem chystá 100.000 lidí, napsala agentura DPA. Římský starosta Gianni Alemanno už požádal italskou vládu o finanční pomoc kvůli zajištění jejich bezpečnosti.

Domácí zpravodajství

ČSSD splnila slib a stáhla svůj návrh rušící osvobození církví od daně

ČTK / 15. 2. 2013 13:53

ČSSD dnes podle slibu stáhla svůj návrh, podle něhož by církve nebyly osvobozeny od daně z příjmů při prodeji vráceného majetku. Sněmovna totiž už v úterý schválila podobnou novelu, kterou předložil poslanec Michal Doktor (Jihočeši 2012). Tato novela nyní čeká na předpokládaný souhlas Senátu. Naznačil to místopředseda Sněmovny a ČSSD Lubomír Zaorálek, když oznamoval zpětvzetí návrhu sociálních demokratů, kteří mají v horní komoře většinu.

Článek měsíce

Ivan Vyskočil a „katolíci hraví“

Martin C. Putna / 30. 4. 2023

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete požadavky německé katolické církve za přehnané?
Ano, nejsou v souladu s tradicí a vývojem v celé církvi
39%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, odpovídají současné realitě a znamení doby
57%
 
Spíše ne
1%
 
(Počet hlasů celkem: 182)