Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Zádušní liturgie za Karla Gotta se v katedrále uskuteční 12. října. V ten bude i státní smutek

Domácí zpravodajství

Zádušní liturgie za Karla Gotta se v katedrále uskuteční 12. října. V ten bude i státní smutek

ČTK, red. / 4. 10. 2019 12:22

Vláda vyhlásí na sobotu 12. října státní smutek v souvislosti s úmrtím zpěváka Karla Gotta. V ten den se bude konat oficiální pohřeb se státními poctami, včetně zádušní mše v chrámu svatého Víta na Pražském hradě. Liturgii za Karla Gotta ve svatovítské katedrále bude sloužit kardinál Dominik Duka. Katolický kněz Tomáš Petráček nicméně rozhodnutí uskutečnit pohřeb se státními poctami, i s aktivní rolí církve, nepovažuje za štastné 

Domácí zpravodajství

Babiš navrhl státní pohřeb v katedrále za Gotta. Naposledy se stát loučil s Havlem

ČTK, red. / 2. 10. 2019 16:40

Babiš navrhl státní pohřeb v katedrále za Gotta. Naposledy se stát loučil s Havlem Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhne dnes vládě, aby se uskutečnil Gottův státní pohřeb v pražské katedrále sv. Víta. Tu spravuje společně církev a stát a konal se v ní státní pohřeb naposledy za bývalého prezidenta Václava Havla. Objevují se ale již i hlasy, že se jedná o populismus.

Domácí zpravodajství

Biskup Radkovský oslaví osmdesátiny

ČTK / 2. 10. 2019 9:58

Biskup Radkovský oslaví osmdesátiny Emeritní biskup František Radkovský, který se narodil 3. října 1939, stál 23 let v čele plzeňské diecéze. V současné době je prezidentem Diecézní charity v Plzni a působí na farnosti v Karlových Varech.

Domácí zpravodajství

Údajná oběť zneužívání v církvi podala trestní oznámení na kardinála Duku

ČTK / 1. 10. 2019 14:35

Údajná oběť zneužívání v církvi podala trestní oznámení na kardinála Duku Muž, kterého podle jeho vyjádření v devadesátých letech zneužíval duchovní dominikánského řádu, podal trestní oznámení na pražského arcibiskupa Dominika Duku, tehdejšího představeného řádu. Oběť sexuálního napadení tvrdí, že nejvyšší český církevní hodnostář je spoluodpovědný za případy zneužívání, protože trestné činnosti nezabránil.

Domácí zpravodajství

Zaorálek chce převést agendu církví pod jiný resort

ČTK / 30. 9. 2019 11:01

Zaorálek chce převést agendu církví pod jiný resort Agendu církví by ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) rád převedl pod jiný resort. V rozhovoru s ČTK minulý týden uvedl, že už podnikl kroky, aby otázky církví a náboženských společností spravoval jiný úřad. Suma, kterou každoročně stát církvím posílá, podle něj jen zdánlivě zvyšuje rozpočet ministerstva kultury a peníze přitom do resortu kultury vůbec nejdou. 

Článek měsíce

Otcové a matky

Petra Švecová / 13. 7. 2021

Kraje

Ackerman
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Papež František opakovaně vyzývá k očkování pro koronaviru. Nechali jste se také očkovat?
Ano
83%
 
Zatím to zvažuji
1%
 
Ne
16%
 
(Počet hlasů celkem: 325)