Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V katolických kostelech se dnes sčítali účastníci bohoslužeb

Domácí zpravodajství

V katolických kostelech se dnes sčítali účastníci bohoslužeb

ČTK / 6. 10. 2019 23:39

Katolická církev dnes v České republice sčítala návštěvníky bohoslužeb. Poslední sčítání v českých, moravských a slezských kostelech bylo před pěti lety. Podle tehdejších údajů navštěvovalo nedělní mše pravidelně přes 400.000 lidí.

Ze světa

Ve Vatikánu začíná synoda o Amazonii, má řešit i svěcení ženatých mužů

ČTK, red, kb / 6. 10. 2019 19:27

Ve Vatikánu začíná synoda o Amazonii, má řešit i svěcení ženatých mužů Ve Vatikánu dnes začíná biskupská synoda zaměřená na situaci katolické církve v oblasti Amazonie, během níž budou biskupové a další účastníci synody debatovat mimo jiné o ekologických otázkách, ale i o možnosti kněžského svěcení pro ženaté muže. Shromáždění římskokatolických biskupů svolané papežem Františkem, předcházela řada setkání v Amazonii samé.

Ze světa

Papež uvedl do úřadu 13 nových kardinálů, včetně rodáka z Brna Michaela Černého

ČTK / 5. 10. 2019 20:28

Papež uvedl do úřadu 13 nových kardinálů, včetně rodáka z Brna Michaela Černého Papež František dnes slavnostně uvedl do úřadu 13 nových kardinálů. Je mezi nimi i kanadský jezuita Michael Czerny, který se v roce 1946 narodil v Československu. Mezi novými kardinály mimo jiné odborníci na dialog s islámem a muži naslouchající migrantům, napsala agentura AFP.

Ze světa

Papež otevřel cestu k blahořečení polského kardinála Wyszyńského

ČTK / 4. 10. 2019 22:31

Papež otevřel cestu k blahořečení polského kardinála Wyszyńského Papež František uznal zázrak připisovaný někdejšímu polskému kardinálovi Stefanu Wyszyńskému, čímž otevřel cestu k blahořečení tohoto duchovního. Včera o tom informoval Vatikán. Kdy a kde se přesně církevní obřad spojený s beatifikací bude konat, zatím není jasné. Poláci si Wyszyńského velmi váží především za jeho postoje za komunistického režimu.

Domácí zpravodajství

Ústavní soud 15. října oznámí, jak rozhodl o zdanění církevních restitucí

ČTK / 4. 10. 2019 12:39

Ústavní soud 15. října oznámí, jak rozhodl o zdanění církevních restitucí Ústavní soud 15. října oznámí, jak rozhodl o návrhu na zrušení daně uvalené na finanční náhrady v církevních restitucích. Soudce zpravodaj Jaromír Jirsa svolal veřejné vyhlášení nálezu. Veřejné jednání s dokazováním se tedy konat nebude.

Článek měsíce

Otcové a matky

Petra Švecová / 13. 7. 2021

Kraje

Ackerman
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Papež František opakovaně vyzývá k očkování pro koronaviru. Nechali jste se také očkovat?
Ano
83%
 
Zatím to zvažuji
1%
 
Ne
16%
 
(Počet hlasů celkem: 325)