Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Šabatová trvá na změně školního řádu kvůli hidžábům

Domácí zpravodajství

Šabatová trvá na změně školního řádu kvůli hidžábům

ČTK / 3. 10. 2014 9:55

Ombudsmanka Anna Šabatová trvá na tom, že školní řád Střední zdravotnické školy v Praze 10 kvůli zákazu nosit muslimský šátek odporuje ústavnímu pořádku v České republice, školskému i antidiskriminačnímu zákonu. Sdělila to dnes ČTK.

Ze světa

Muslimové včera zahájili rituály pouti do Mekky

ČTK / 3. 10. 2014 7:27

Muslimové včera zahájili rituály pouti do Mekky Téměř dva miliony muslimů proudily od včerejšího rána z Mekky do údolí Míná vzdáleném asi sedm kilometrů od ní. Začaly tím první rituály islámské pouti do Mekky, kterou má alespoň jednou za život vykonat každý věřící, který je na to dostatečně bohatý a zdravý. Místní úřady očekávají letos asi tři miliony poutníků.

Ze světa

Papež se sešel s migranty, účastníky tragédie u Lampedusy

ČTK / 2. 10. 2014 19:34

Papež se sešel s migranty, účastníky tragédie u Lampedusy Papež František se dnes sešel se skupinou eritrejských migrantů, kteří právě před rokem přežili ztroskotání nedaleko italského ostrova Lampedusa, zatímco 368 jejich krajanů utonulo. Přeživší Eritrejci našli útočiště u svých rodinných příslušníků převážně v severských zemích.

Domácí zpravodajství

Církve považují požadavek ČSSD zveřejňovat hospodaření za nesplnitelný

ČTK / 2. 10. 2014 19:29

Církve považují požadavek ČSSD zveřejňovat hospodaření za nesplnitelný Církve považují návrh senátorů ČSSD, podle něhož mají zveřejňovat zprávy o svém hospodaření, za nesplnitelný. Důvodem jsou mimo jiné nejasné požadavky, co všechno by měly zveřejňovat. Vyplývá to ze stanoviska církevní expertní komise, které dnes obdržela ČTK.

Domácí zpravodajství

Ve Starém Městě bude v neděli požehnán moderní kostel sv. Ducha

ČTK / 2. 10. 2014 17:09

Ve Starém Městě bude v neděli požehnán moderní kostel sv. Ducha Ve Starém Městě bude v neděli po dvanáct let trvající výstavbě požehnán kostel Svatého Ducha. Věřící tak budou moci nový kostel užívat, přestože mu do vysvěcení a kompletního dokončení ještě leccos schází. Farnost zahájila stavbu kostela Svatého Ducha v roce 2002, náklady činí téměř 90 milionů Kč.

Článek měsíce

Kázání proti rodině

Martin C. Putna / 19. 10. 2022

Kraje

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
19%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 342)