Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pastoral Brothers dostali medaili od předsedy Senátu

Domácí zpravodajství

Pastoral Brothers dostali medaili od předsedy Senátu

Vlastní zpráva / 29. 9. 2022 13:38

Dva evangeličtí faráři Karel Müller a Jakub Helebrant (rozený Malý), které znají jejich fanoušci ze sociálních sítí a videí jako dvojici Pastoral Brothers, dostali u příležitosti svátku sv. Václava Stříbrnou medaili od předsedy Senátu PČR Miloše Vystrčila.

Ze světa

Biskup Baxant při audienci českých poutníků předal papeži skleněnou přilbici sv. Václava

ČTK, red. / 28. 9. 2022 15:52

Biskup Baxant při audienci českých poutníků předal papeži skleněnou přilbici sv. Václava Svatováclavské oslavy začaly dnes v Římě účastí českých poutníků na generální audienci s papežem Františkem. Poutníci mu přivezli dar od českých sklářů, který připomíná sv. Václava, patrona české země. Po audienci ho papeži předal litoměřický biskup Jan Baxant. Oslavy českého patrona sv. Václava pořádají Češi v Římě každoročně, ty letošní jsou spojené s českým předsednictvím v Radě Evropské unie.

Domácí zpravodajství

Pražský arcibiskup Jan Graubner poprvé předsedal svatováclavské liturgii ve Staré Boleslavi

ČTK, red. / 28. 9. 2022 15:17

Pražský arcibiskup Jan Graubner poprvé předsedal svatováclavské liturgii ve Staré Boleslavi Ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí si dnes lidé při poutní bohoslužbě připomněli odkaz českého patrona svatého Václava. Nedaleko kostela, kde byl před 1087 lety kníže zavražděn, se liturgie v silném vytrvalém dešti účastnily stovky lidí schovaných pod deštníky a v pláštěnkách. Bohoslužbě předsedal pražský arcibiskup Jan Graubner.

Ze světa

Navzdory ruské invazi míří na Ukrajinu tisíce židovských poutníků

ČTK / 27. 9. 2022 22:01

Navzdory ruské invazi míří na Ukrajinu tisíce židovských poutníků Navzdory ruské invazi míří do ukrajinského města Umaň tisíce chasidských židů. Pouť podnikají každoročně k hrobu jedné z význačných osobností chasidského společenství rabína Nachmana z Braclavi na svátek Roš hašana, tedy v období židovského Nového roku. Ten letos připadá na 25. až 27. září. 

Domácí zpravodajství

Průvodu s palladiem země české se dnes v Praze zúčastnily desítky lidí

ČTK / 27. 9. 2022 17:03

Průvodu s palladiem země české se dnes v Praze zúčastnily desítky lidí Desítky věřících se dnes v Praze zúčastnily tradičního průvodu s palladiem země české. Gotický reliéf madony s Ježíškem patří k symbolům české státnosti a je mu připisována ochranná moc pro země české.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)