Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež při Urbi et orbi hovořil mimo jiné o útocích v Jeruzalémě a o Ukrajině

Ze světa

Papež při Urbi et orbi hovořil mimo jiné o útocích v Jeruzalémě a o Ukrajině

ČTK / 9. 4. 2023 15:18

Papež František dnes při tradičním velikonočním poselství Urbi et orbi vyjádřil znepokojení nad konflikty v Izraeli a v Palestině. Zároveň prosil Boha, aby ukázal Ukrajině cestu k míru a osvítil ruský národ. Ve zhruba desetiminutovém proslovu se zmínil i o dalších mezinárodních krizích, například o občanské válce v Sýrii, o zemětřesení, které v únoru zasáhlo Turecko a Sýrii, či o bezpečnostní a humanitární situaci v Latinské Americe, v Asii a v Africe.

Ze světa

Papež v novém dokumentu "Amen, František odpovídá" hovoří s mladými o migraci, sexu či potratech

ČTK, lkt / 11. 4. 2023 9:54

Papež v novém dokumentu Sexuální identita, feminismus, potraty, migrace či zneužívání mladistvých církevními činiteli jsou témata, o nichž papež František hovoří s desítkou mladých lidí z různých částí světa v dokumentu nazvaném Amen. Francisco responde (Amen. František odpovídá).

Ze světa

Papež František na Bílou sobotu kázal o naději proti válce a korupci

ČTK / 9. 4. 2023 7:58

Papež František na Bílou sobotu kázal o naději proti válce a korupci Papež František  ve Svatopetrské bazilice kázal o naději proti "chladným větrům války", korupci a lhostejnosti. Učinil tak při velikonoční vigilii na Bílou sobotu večer. V pátek se papež, který se minulý týden léčil v nemocnici se zánětem průdušek, nezúčastnil kvůli chladnému počasí křížové cesty u římského Kolosea. V neděli se očekává, že přednese poselství Urbi et orbi (Městu a světu) před desítkami tisíc věřících.

Ze světa

Bruselská divadla kvůli ramadánu upozorňují na sex a násilí v představeních

ČTK / 9. 4. 2023 7:39

Bruselská divadla kvůli ramadánu upozorňují na sex a násilí v představeních Dvě desítky bruselských kulturních podniků začaly v těchto dnech upozorňovat návštěvníky na nevhodný obsah představení, chystat jim v sálech pitnou vodu či vyhrazovat zvláštní prostory pro přestávky na jídlo při západu slunce. Vstřícné kroky divadel a dalších institucí vůči muslimům dodržujícím pravidla ramadánu vyvolaly diskusi mezi belgickými veřejnými činiteli.

Ze světa

V loňském roce opustil církve v Německu rekordní počet věřících, píše IW

ČTK / 8. 4. 2023 17:43

V loňském roce opustil církve v Německu rekordní počet věřících, píše IW V loňském roce opustil křesťanské církve v Německu rekordní počet lidí. Ukazuje to studie, kterou dnes zveřejnil Institut německého hospodářství (IW). 

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 316)