Před sto lety se narodil Billy Graham, legenda amerického protestantismu

Ze světa

Před sto lety se narodil Billy Graham, legenda amerického protestantismu

Vlastní zpráva / 7. 11. 2018 22:42

Před 100 lety, 7. listopadu 1918, se narodil Billy Graham, který působil jako duchovní poradce prezidentů Spojených států. Graham, který zemřel letos v únoru v požehnaném věku 99 let, byl často označován za jednoho z nejvlivnějších protestantských kazatelů 20. století.

Ze světa

Účastníci konference Evropské křesťanské environmentální sítě v Katowicích jednali o ochraně klimatu

Vlastní zpráva / 5. 11. 2018 11:30

Účastníci konference Evropské křesťanské environmentální sítě v Katowicích jednali o ochraně klimatu V polských Katowicích se na začátku října sešli zástupci ECEN (Evropská křesťanská environmentální síť, www.ecen.org) na své už dvanácté celoevropské konferenci. Jejím zásadním tématem bylo hledání nadějných cest v čase ekologické, zejména klimatické, krize. Jednání se konalo krátce poté, co Mezivládní panel OSN pro klimatickou změnu publikoval varovnou zprávu 

Ze světa

Advokát Asii Bibi utekl z Pákistánu, bál se o život. Bibiová naopak nebude smět opustit zemi

ČTK / 3. 11. 2018 19:52

Advokát Asii Bibi utekl z Pákistánu, bál se o život.  Bibiová naopak nebude smět opustit zemi Právní zástupce křesťanky Asii Bibiové, která byla před osmi lety odsouzena k trestu smrti za urážku islámského proroka Mohameda a nyní zproštěna viny, uprchl z Pákistánu v obavách o svůj život. Saif Mulúk agentuře AFP sdělil, že musel odejít, aby mohl Bibiovou dále zastupovat.

Ze světa

Propuštění pákistánské křesťanky Asia Bibi bylo pozdrženo

ČTK / 2. 11. 2018 22:14

Propuštění pákistánské křesťanky Asia Bibi bylo pozdrženo Propuštění křesťanky Asii Bibiové, původně odsouzené v Pákistánu k trestu smrti za rouhačství, bylo podle agentury AP pozdrženo. Ženu po osmi letech zprostil nejvyšší soud tento týden viny, což vyvolalo demonstrace radikálních muslimů po celé zemi. Ti požadují, aby byla žena veřejně oběšena.

Ze světa

Útok na autobus s křesťany v Egyptě má nejméně sedm mrtvých

ČTK / 2. 11. 2018 22:09

Útok na autobus s křesťany v Egyptě má nejméně sedm mrtvých Nejméně sedm mrtvých a 14 zraněných si vyžádal útok na autobus s příslušníky egyptské křesťanské menšiny u koptského kláštera v Egyptě. S odvoláním na arcibiskupa Mínjá o tom informovala agentura Reuters. 

Článek měsíce

Malá společenství jako naděje pro unavenou církev

Petra Švecová / 14. 5. 2026