Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež varoval před

Ze světa

Papež varoval před "fake news", označil je za hadí taktiku

ČTK / 25. 1. 2018 16:49

Papež František dnes varoval před pokušením takzvaných "fake news", tedy falešných zpráv a dezinformací. Zmínil v této souvislosti biblický příběh o hadovi, který lživými argumenty zlákal Evu v ráji, aby ochutnala zakázané ovoce. Vyzval k potírání "hadí taktiky", kterou podle něj využívají ti, kteří se skrývají za přetvářkou, aby uštkli - a jed svůdných lží pronikl jako červ do srdce.

Domácí zpravodajství

ČT: Ministr kultury je proti zdanění náhrad u církevních restitucí

ČTK / 24. 1. 2018 18:41

ČT: Ministr kultury je proti zdanění náhrad u církevních restitucí Ministr kultury v demisi Ilja Šmíd dnes v České televizi odmítl zdanění finančních náhrad v rámci církevních restitucí. "Myslím, že bychom se neměli k věcem, které jsou jednou schválené, vracet. Jsem proti zdanění," řekl Šmíd televizi.

Domácí zpravodajství

Novým provinciálem českých dominikánů bude Lukáš Fošum

Vlastní zpráva / 23. 1. 2018 22:46

Novým provinciálem českých dominikánů bude Lukáš Fošum Provinční kapitula České dominikánské provincie konaná v konventu sv. Jiljí v Praze zvolila dnes jako svého nového provinciála Lukáše Fošuma. Magistr řádu volbu schválil a nový provinciál úřad přijal.

Domácí zpravodajství

Novým pomocným biskupem pražské arcidiecéze byl jmenován Zdenek Wasserbauer

Vlastní zpráva / 23. 1. 2018 12:31

Novým pomocným biskupem pražské arcidiecéze byl jmenován Zdenek Wasserbauer Papež František dnes novým pomocným biskupem pražské arcidiecéze jmenoval dosavadního generálního vikáře Zdenka Wasserbauera. Na plenárním zasedání České biskupské konference v Praze to oznámil Apoštolský nuncius v ČR, Mons. Giuseppe Leanza.

Domácí zpravodajství

Řeholní představení podpořili v druhém kole prezidentské volby Jiřího Drahoše

Vlastní zpráva / 22. 1. 2018 19:49

Řeholní představení podpořili v druhém kole prezidentské volby Jiřího Drahoše Celkem šestnáct představených mužských i ženských řeholí působících na území České republiky vyzvalo k modlitbě za volby, k obezřetnosti vůči polopravdám a pomluvám. Prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše potom označili za člověka, který dává naději, že jako prezident vnese do naší společnosti důraz na skutečné obecné dobro postavené na pravdivosti a spravedlnosti a na úctě ke všem lidem, že bude prezidentem povzbuzujícím své spoluobčany k ušlechtilému jednání.

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

MOdlitba za domov 2019
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je vám blízká iniciativa reprezentovaná Gretou Thunberg?
Ano
39%
 
Částečně
6%
 
Ne
54%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 623)