Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Kultura

Rockový benefiční muzikál o narození Ježíše Krista sklízí úspěch

Vlastní zpráva / 5. 12. 2016 23:35

Zbrusu nový muzikál s názvem Narozený se představí o letošních Vánocích.  Klasický biblický příběh o narození Ježíše Krista, ovšem oděný do moderního rockového hávu, zpracoval Michael Holas, frontman rockové hudební skupiny Michael.

Domácí zpravodajství

Nejvyšší soud znovu otevřel případ Madony z Veveří

ČTK / 5. 12. 2016 15:29

Nejvyšší soud znovu otevřel případ Madony z Veveří Sporem o vzácný gotický obraz Madony z Veveří se bude znovu zabývat odvolací Městský soud v Praze. Nejvyšší soud (NS) mu případ vrátil, žádá dílčí doplnění, řekla dnes ČTK mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Alena Novotná. Obvodní soud případ řešil jako první instance. Obraz vysoudila římskokatolická farnost Veverská Bítýška od Národní galerie.

Ze světa

BBC: Soud ve Francii nařídil odstranit sochu Panny Marie. Důvody ale nemusí být protináboženské

Vlastní zpráva / 5. 12. 2016 11:17

BBC: Soud ve Francii nařídil odstranit sochu Panny Marie. Důvody ale nemusí být protináboženské Město Publier na východě Francie dostalo od soudu nařízeno, aby odstranilo z parku sochu Panny Marie. Důvodem je prý celostátní zákaz vystavování náboženských symbolů na veřejných prostranstvích. Informoval o tom server BBC News s odvoláním na starostu města. Jak uvádí server Christianophobie.fr. muže ale jít jen o legislativní pochybení, nikoliv o zákaz vystavování náboženských symbolů na veřejnosti. 

Ze světa

Ruský patriarcha Kirill vysvětil pravoslavný kostel v Paříži. Posílí vliv Ruska ve Francii?

ČTK / 5. 12. 2016 11:11

Ruský patriarcha Kirill vysvětil pravoslavný kostel v Paříži. Posílí vliv Ruska ve Francii? Moskevský patriarcha Kirill dnes dopoledne vysvětil nový ortodoxní chrám nedaleko Eiffelovy věže. Chrám Svaté Trojice je dominantou rozsáhlého areálu pravoslavného kulturního a duchovního centra financovaného Kremlem, napsala agentura AFP.

Domácí zpravodajství

Duka sloužil mši k otevření německy mluvící farnosti v Praze

ČTK / 4. 12. 2016 23:13

Duka sloužil mši k otevření německy mluvící farnosti v Praze V souvislosti s otevřením farnosti německého jazyka v Praze na Novém Městě dnes pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka sloužil od 11:00 mši v kostele sv. Jana Nepomuckého Na Skalce. Německou farnost zřídil Duka k 1. říjnu.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020
Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
82%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 757)