Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Německo vrátí středověké textilie do kostela v Gdaňsku

Ze světa

Německo vrátí středověké textilie do kostela v Gdaňsku

Vlastní zpráva / 16. 12. 2022 23:07

Pozdně středověké textilie se mají jako výraz německo-polského přátelství vrátit z Lübecku do mariánského kostela v Gdaňsku. Unie evangelických církví v Německu a farnost u kostela Panny Marie v Gdaňsku se dohodly, že vlastnictví tzv. Gdaňského pokladu liturgických textilií přejde v příštích letech na farnost u mariánského kostela v Gdaňsku a vrátí se na místo svého původu.

Domácí zpravodajství

Skauti rozváži betlemské světlo, přijal je i prezident Zelenskyj v Kyjevě

ČTK, red. / 15. 12. 2022 9:57

Skauti rozváži betlemské světlo, přijal je i prezident Zelenskyj v Kyjevě Skauti o víkendu přivezli do Česka betlémské světlo. Cestovali s ním z Vídně do Brna vlakem a v neděli jej oficiálně předali biskupovi v brněnské katedrále svatého Petra a Pavla na Petrově. Příští týden v sobotu jej rozvezou vlaky po celé republice.  Betlemské světlo se mezitím dostalo i do Kyjeva a skauty přijal prezident Zelenskyj.

Ze světa

Papež vyzval ke skromnější oslavě Vánoc a k pomoci Ukrajincům trpícím válkou

ČTK, red. / 14. 12. 2022 23:55

Papež vyzval ke skromnější oslavě Vánoc a k pomoci Ukrajincům trpícím válkou Papež František dnes vyzval k tomu, aby lidé letos slavili skromněji Vánoce a to, co ušetří za dárky či oslavy, poslali Ukrajincům, kteří trpí kvůli válce. Papež to řekl na závěr pravidelné generální audience ve Vatikánu. 

Ze světa

Slovenští metodisté kvůli změnám řádu o sexuální orientaci vystoupili ze svazku světové církve

Getsemany.cz, red. / 14. 12. 2022 10:57

Slovenští metodisté kvůli změnám řádu o sexuální orientaci vystoupili ze svazku světové církve Oblastní konference Metodistické církve na Slovensku na svém zasedání dne 15. října rozhodla o svém vystoupení z celosvětového svazku Evangelické církve metodistické. Krok slovenských metodistů souvisí s rozdělením, které řeší Evangelická církev metodistická celosvětově. Důvodem jsou diskuse o možné změně učení a řádu ohledně sexuální orientace ordinovaných služebníků církve.

Domácí zpravodajství

Mendelův život přibližuje nová expozice ve starobrněnském opatství

ČTK / 13. 12. 2022 12:29

Mendelův život přibližuje nová expozice ve starobrněnském opatství Každodenní život Gregora Johanna Mendela přibližuje nově otevřená část stálé expozice Muzea starobrněnského opatství. Mendel v klášteře žil jako řeholník a také prováděl své pokusy, jimiž položil základy genetiky. Návštěvníci si v muzeu prohlédnou původní nábytek, slavnostní roucho a insignie, ale také skleničky, psací potřeby, společenské hry, tabatěrku nebo propálený ubrus s Mendelovým monogramem.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
48%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
49%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 37)