Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež se za rozbřesku nečekaně pomodlil v centru Říma u mariánského sloupu

Ze světa

Papež se za rozbřesku nečekaně pomodlil v centru Říma u mariánského sloupu

ČTK / 9. 12. 2020 23:11

Papež František v úterý nečekaně dorazil na tradiční modlitbu k mariánskému sloupu poblíž Španělských schodů v centru Říma, kam hlava katolické církve každý rok přináší květiny v den, kdy si věřící připomínají Neposkvrněné početí Panny Marie. Vatikán původně papežovu účast kvůli pandemii koronaviru odřekl, František ale nakonec ke sloupu dorazil bez ohlášení za rozbřesku, aby minimalizoval setkání s dalšími lidmi.

Ze světa

Před 50 lety poklekl německý kancléř Brandt ve varšavském ghettu

ČTK / 7. 12. 2020 16:15

Před 50 lety poklekl německý kancléř Brandt ve varšavském ghettu Před 50 lety, 7. prosince 1970, tehdejší západoněmecký premiér Willy Brandt symbolicky poklekl před památníkem povstání ve varšavském ghettu. Toto nečekané gesto, které Poláci dodnes oceňují, se stalo symbolem snahy tehdejší západoněmecké vlády o snížení napětí ve vztazích se zeměmi sovětského bloku včetně Československa.

Domácí zpravodajství

Stav arcibiskupa Graubnera se po týdnu hospitalizace pomalu zlepšuje

ČTK / 7. 12. 2020 16:03

Stav arcibiskupa Graubnera se po týdnu hospitalizace pomalu zlepšuje Stav olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera pozitivně testovaného na covid-19 se po týdnu hospitalizace pomalu zlepšuje. Arcibiskup byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci minulý víkend kvůli zhoršujícímu se zdravotnímu stavu. Zůstává na ARO a dostává podpůrnou léčbu kyslíkem. Jeho stav se ovšem pomalu zlepšuje a s okolím komunikuje. 

Ze světa

Představitelé hongkongského prodemokratického hnutí byli uvězněni

Vlastní zpráva / 6. 12. 2020 16:45

Představitelé hongkongského prodemokratického hnutí byli uvězněni Představitele studentského prodemokratického hnutí Agnes Chowovou, Joshuu Wonga a Ivana Lama, poslal minulý týden hongkongský soud do vězení.

Ze světa

V Betlémě se rozsvítil vánoční strom, město zeje prázdnotou

ČTK / 5. 12. 2020 23:52

V Betlémě se rozsvítil vánoční strom, město zeje prázdnotou V Betlémě se dnes večer rozsvítil vánoční strom. Vzhledem k protikoronavirovým opatřením se akce, která v jiných letech přilákala tisíce turistů, uskutečnila za účasti jen několika desítek lidí.

Článek měsíce

Trůn a oltář aneb jak s inaugurací nového prezidenta

Tomáš Petráček / 5. 3. 2023

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Vnímáte ve velkých městech anonymní prožívání víry?
Ano
76%
 
Spíše ano
6%
 
Ne
18%
 
Spíše ne
0%
 
(Počet hlasů celkem: 17)