Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Ruská pravoslavná církev podle mluvčího neposvětí pečivo s invazním znakem Z

Ze světa

Ruská pravoslavná církev podle mluvčího neposvětí pečivo s invazním znakem Z

ČTK / 20. 4. 2022 9:50

Ruská pravoslavná církev nebude během nadcházejících pravoslavných Velikonoc světit kuliče (obdoba mazance) „ozdobené“ písmenem Zet, symbolem ruské invaze na Ukrajinu.

Ze světa

Uvěznění civilisté se obrátili na svět s prosbou o osvobození z mariupolské pasti

Vlastní zpráva / 20. 4. 2022 16:18

Uvěznění civilisté se obrátili na svět s prosbou o osvobození z mariupolské pasti Situace v ukrajinském městě Mariupol je kritická. Útoky ruské armády proměnily město, v němž žilo před válkou přes 400 000 obyvatel, v trosky. Počty obětí lze jen odhadovat. Mluví se o vyšších jednotkách tisíců i deseti tisíců. Snímky, které z Mariupolu přicházejí, připomínají boje druhé světové války.

Ze světa

Putin podle médií požádal o předání církevního areálu v Jeruzalémě Moskvě

ČTK / 19. 4. 2022 0:37

Putin podle médií požádal o předání církevního areálu v Jeruzalémě Moskvě Ruský prezident Putin v dopise zaslaném izraelskému premiérovi  Bennettovi vyzval, aby Izrael předal Moskvě církevní areál v jeruzalémském Starém Městě. Moskva se už několik let snaží pod svoji správu získat takzvaný Alexandrův dvůr, církevní areál poblíž chrámu Božího hrobu v Jeruzalémě. Její plány ale nedávno zkomplikovalo rozhodnutí izraelského soudu, který nároky Ruska na komplex neuznal.

Ze světa

„Prosím, nezvykejme si na válku!“ vyzval papež ve velikonočním poselství

ČTK, red. / 18. 4. 2022 0:52

„Prosím, nezvykejme si na válku!“ vyzval papež ve velikonočním poselství Papež František vyzval světové vůdce, aby vyslyšeli prosby lidu o mír na Ukrajině. Ve svém tradičním poselství Urbi et Orbi (Městu a světu) dnes nepřímo zkritizoval Rusko za to, že Ukrajinu zatáhlo do krutého a nesmyslného konfliktu. Konfliktu na Ukrajině věnoval viditelně unavený 85letý papež většinu svého poselství

Ze světa

Tradiční velikonoční liturgie britské královské rodiny byla letos bez královny

ČTK / 18. 4. 2022 0:27

Tradiční velikonoční liturgie britské královské rodiny byla letos bez královny Tradiční velikonoční bohoslužba britské královské rodiny v kapli svatého Jiří na hradě Windsor se letos konala bez nejvýznamnějších představitelů rodiny, královny Alžběty II. a jejího syna, prince Charlese. Královna se v poslední době stále častěji vyhýbá veřejným aktivitám kvůli zdravotním problémům.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 177)