Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Benedikt XVI. uznal chybné prohlášení v kauze sexuálního zneužívání

Ze světa

Benedikt XVI. uznal chybné prohlášení v kauze sexuálního zneužívání

ČTK, Katholisch.de/pš. / 26. 1. 2022 22:02

Emeritní papež Benedikt XVI. uznal, že vydal dříve k případům zneužívání v bavorské arcidiecézi, kterou kdysi vedl, nepravdivé prohlášení. Prostřednictvím svého sekretáře Georga Gänsweina zdůraznil, že tak neučinil ze zlého úmyslu. Podle Hanse Zollnera, člen Papežské komise pro ochranu nezletilých, se ale emeritní papež omezil jen na právnické aspekty výpovědí.

Ze světa

Přes 120 církevních zaměstnanců v Německu se přihlásilo k odlišné sexuální orientaci

ČTK / 25. 1. 2022 13:17

Přes 120 církevních zaměstnanců v Německu se přihlásilo k odlišné sexuální orientaci Více než 120 kněží a dalších zaměstnanců německé katolické církve se veřejně přihlásilo k tomu, že nejsou heterosexuální. Iniciativa, která je svým rozsahem výjimečná, má za cíl změnit pracovní právo. Dnešní zákony totiž německým církvím umožňují dát někomu výpověď třeba právě kvůli jeho sexuální orientaci.

Ze světa

Papež je znepokojen napětím kolem Ukrajiny. Ve středu 26. ledna vyzval k modlitbám

ČTK / 23. 1. 2022 19:44

Papež je znepokojen napětím kolem Ukrajiny. Ve středu 26. ledna vyzval k modlitbám Papež František dnes prohlásil, že se znepokojením sleduje narůstající napětí kolem Ukrajiny. V souvislosti s děním ve východní části Evropy vyzval k mezinárodnímu dni "modlitby za mír", který by měl připadnout na středu 26. ledna. 

Ze světa

OSN přijala rezoluci zaměřenou na boj proti popírání holokaustu

ČTK / 21. 1. 2022 11:32

OSN přijala rezoluci zaměřenou na boj proti popírání holokaustu Valné shromáždění OSN přijalo rezoluci zaměřenou na boj proti popírání holokaustu. Vyzvalo zároveň členské státy a společnosti provozující sociální sítě, aby aktivně pomáhaly v boji proti antisemitismu. Rezoluci předložil společně Izrael a Německo, 193členné Valné shromáždění ji přijalo bez hlasování na základě konsenzu.

Ze světa

Bývalý papež podle právníků pochybil v kauzách zneužití, když působil v Mnichově

ČTK / 20. 1. 2022 21:29

Bývalý papež podle právníků pochybil v kauzách zneužití, když působil v Mnichově Kardinál Joseph Ratzinger, pozdější papež Benedikt XVI., pochybil ve čtyřech případech sexuálního zneužití v letech 1977 až 1982, když vedl arcibiskupství v Mnichově a Freisingu. Tvrdí to dnes zveřejněná zpráva právních expertů, kteří zkoumali případy sexuálního zneužití v této bavorské arcidiecézi.

Článek měsíce

Nepohodlné katoličky

Petra Švecová / 2. 1. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
67%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
11%
 
Ne
0%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
22%
 
(Počet hlasů celkem: 9)