Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Soud EU rozhodl, že zaměstnavatelé mohou zakázat nošení muslimských šátků

Ze světa

Soud EU rozhodl, že zaměstnavatelé mohou zakázat nošení muslimských šátků

ČTK / 20. 7. 2021 22:29

Zaměstnavatelé mají za určitých okolností právo zakázat muslimským ženám zakrývat si v práci hlavu či obličej v souladu s požadavky jejich víry. Ve čtvrtek o tom rozhodl Soudní dvůr Evropské unie, který řešil spor dvou německých muslimek postihovaných zaměstnavateli za nošení šátků.

Ze světa

V muslimském světě začal svátek oběti, v Mekce se symbolicky kamenoval satan

ČTK / 20. 7. 2021 22:22

V muslimském světě začal svátek oběti, v Mekce se symbolicky kamenoval satan V Mekce dnes pokračovala muslimská pouť rituálem symbolického kamenování satana. V muslimském světě začíná významný svátek oběti (íd al-adhá), při němž se porážejí obětní zvířata a jejich maso rozdává potřebným. Pouť do Mekky se koná druhý rok s omezeným počtem věřících.

Domácí zpravodajství

Kříž z trámů z tornádem poničeného kostela bude mít papež na Slovensku na pódiu

ČTK / 20. 7. 2021 22:19

Kříž z trámů z tornádem poničeného kostela bude mít papež na Slovensku na pódiu Papež František bude mít na pódiu při návštěvě Slovenska kříž vyrobený z trámů ze střechy z tornádem poničeného kostela v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku. Bude šestimetrový, řekl ČTK farář kostela Marián Kalina. Maďarsko a Slovensko papež plánuje navštívit v první polovině září.

Domácí zpravodajství

Charita rozdělila skoro 115 milionů 785 domácnostem zničených tornádem

ČTK / 20. 7. 2021 11:10

Charita rozdělila skoro 115 milionů 785 domácnostem zničených tornádem Diecézní charita Brno poskytla už 785 domácnostem postiženým červnovým tornádem finanční pomoc ve výši skoro 115 milionů korun. V tiskové zprávě to včera uvedl ředitel charity Oldřich Haičman. Podle něj jsou peníze určené na obnovu zničených obydlí, aby se lidé mohli co nejdříve vrátit k běžnému životu.

Domácí zpravodajství

Biskupové vyzvali k volbě těch, kdo staví na pravdě a katolických hodnotách

ČTK / 15. 7. 2021 9:25

Biskupové vyzvali k volbě těch, kdo staví na pravdě a katolických hodnotách Čeští a moravští biskupové vyzvali, aby občané v nadcházejících parlamentních volbách podpořili ty subjekty, které své jednání staví na hodnotách pravdy a svobody. Uvedli to ve svých dvou prohlášeních přijatých na setkání na Velehradě. Jedno je určené široké veřejnosti a druhé věřícím.

Článek měsíce

Polarizace v katolické církvi

David Peroutka / 16. 3. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
62%
 
Spíše ano
25%
 
Ne
13%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 8)