Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Charita udělila ceny za rok 2022. Oceněn byl i arcibiskup Graubner

Domácí zpravodajství

Charita udělila ceny za rok 2022. Oceněn byl i arcibiskup Graubner

ČTK / 21. 10. 2022 23:38

V katedrále sv. Víta na Pražském hradě se dnes večer udílely Ceny Charity ČR za rok 2022. Obdrželo je devět osobností především z řad dobrovolníků. Předávání cen následovalo po liturgii, které předsedal pražský arcibiskup Jan Graubner. Sám pak také jednu z cen obdržel za olomouckou arcidiecézi, kterou léta vedl.

Domácí zpravodajství

V Emauzích proběhla konference o profesním prostředí kaplanské služby

Vlastní zpráva / 21. 10. 2022 22:20

V Emauzích proběhla konference o profesním prostředí kaplanské služby Pod záštitou České křesťanské akademie a ve spolupráci s Českou biskupskou konferencí, Ekumenickou radou církví, Asociací nemocničních kaplanů, Katolickou asociací nemocničních kaplanů, Vězeňskou duchovní službou, Duchovní službou AČR, Fórem kaplanských služeb a Duchovní službou Policie České republiky se 13. října vytvořilo v refektáři Emauzského opatství v Praze velmi různorodé společenství v rámci konference o kaplanské službě.

Domácí zpravodajství

Evangelická liturgická inciativa oslaví 20.výročí založení ekumenicky pojatým setkáním v Pardubicích

Vlastní zpráva / 21. 10. 2022 10:56

Evangelická liturgická inciativa oslaví 20.výročí založení ekumenicky pojatým setkáním v Pardubicích U příležitosti 20. výročí evangelické liturgické iniciativy Coena se na faře a v kostele Českobratrské církve evangelické v Pardubicích uskuteční liturgický seminář s řadou pozvaných hostů z evangelické církve i ekumeny. Setkání se koná od čtvrtečního večera 24. listopadu do soboty 26. 11. 

Domácí zpravodajství

Ukradené předměty z českých synagog se navrátily do Prahy do muzea

ČTK / 21. 10. 2022 9:39

Ukradené předměty z českých synagog se navrátily do Prahy do muzea Několik předmětů pocházejících z českých židovských obcí, které se našly v nabídce newyorského aukčního domu, převzalo v pondělí Židovské muzeum v Praze. Jedná se o textilie, které byly v letech 1942 až 1944 spolu s desítkami tisíc jiných, převážně rituálních předmětů svezeny do Prahy z venkovských židovských obcí, jejichž existence byla násilně ukončena nacisty a měla zůstat navždy zapomenuta.

Ze světa

Ruská církev vlastní nemovitosti v blízkosti hlavní norské námořní základny

Vlastní zpráva / 19. 10. 2022 23:56

Ruská církev vlastní nemovitosti v blízkosti hlavní norské námořní základny V posledních letech Ruská pravoslavná církev koupila řadu nemovitostí podél norského pobřeží, z nichž má podle norského deníku Dagbladet plný výhled na nejdůležitější norskou námořní základnu Haakonsvern a přístupy k ní.

Článek měsíce

Mnoho povyku něco vypovědělo: české církve a spor o manželství pro všechny

Tomáš Petráček / 3. 8. 2023

Kraje

Filmana
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
71%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 928)