Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Zelenskyj a lid Ukrajiny si podle Halíka zaslouží Nobelovu cenu za mír

Ze světa

Zelenskyj a lid Ukrajiny si podle Halíka zaslouží Nobelovu cenu za mír

ČTK / 14. 3. 2022 12:33

Nobelovu cenu za mír si podle českého teologa a filozofa Tomáše Halíka zaslouží ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a ukrajinský lid, "který krvácí v zápasu za návrat míru, svobody a spravedlnosti". Halík to řekl v sobotu ve svém děkovném projevu při přebírání Komenského ceny v nizozemském Naardenu. 

Ze světa

Němečtí biskupové schválili dokument proti sexuálnímu a spirituálnímu zneužití moci vůči dospělým

Vlastní zpráva / 14. 3. 2022 1:33

Němečtí biskupové schválili dokument proti sexuálnímu a spirituálnímu zneužití moci vůči dospělým Němečtí biskupové schválili na svém zasedání 8. března ve Vierzehnheiligen (Horní Franky) nový dokument, který má pomoci v boji proti sexualizovanému a spirituálnímu zneužití moci vůči dospělým. Dokument s názvem  “V pastoraci bije srdce církve” tvořila pracovní skupina biskupů a odborníků tři roky.

Domácí zpravodajství

V projektu Adopce Ukrajina mohou lidé podporovat rodiny uprchlíků

ČTK / 14. 3. 2022 1:12

V projektu Adopce Ukrajina mohou lidé podporovat rodiny uprchlíků Na pomoc válečným uprchlíkům zahájila Arcidiecézní charita Praha projekt Adopce Ukrajina. Vybere konkrétní ukrajinské rodiny, které uprchly před válečným konfliktem, a bude je s pomocí individuálních dárců podporovat. Bude je sociálně doprovázet až do chvíle jejich návratu do bezpečné Ukrajiny nebo úplné integrace do české společnosti.

Domácí zpravodajství

V centrech pro uprchlíky vznikají kaple s duchovní službou. Dochází možnosti ubytování

Vlastní zpráva / 10. 3. 2022 20:56

V centrech pro uprchlíky vznikají kaple s duchovní službou. Dochází možnosti ubytování Duchovní služby začalo nabízet asistenční centrum pro uprchlíky z Ukrajiny na brněnském výstavišti i v pražském Kongresovém centru. V Brně je k dispozici nepřetržitě podle potřeby pravoslavný kněz. V Praze byla zřízena ekumenická kaple. Dává místo k modlitbě a střídají se zde kaplani a kaplanky, kteří jsou připraveni uprchlíkům poskytnout pastorační doprovázení.

Ze světa

Moskevský patriarcha si neodsouzením invaze odcizuje pravoslavné na Ukrajině

ČTK, red. / 9. 3. 2022 11:50

Moskevský patriarcha si neodsouzením invaze odcizuje pravoslavné na Ukrajině Ruský pravoslavný patriarcha Kirill poskytl zatím nejpřímější vyjádření ospravedlňující invazi své země na Ukrajinu. Konflikt označil za součást boje proti hříMnozí pravoslavní křesťané na Ukrajině jsou však nyní Kirillovými vyjádřeními zděšeni a loajalitu vůči Moskvě ztrácejíchu a nátlaku liberální ciziny. 

Článek měsíce

Jak dlouho se vybíral nový „zimní“ pražský arcibiskup?

Vít Luštinec / 16. 5. 2022

Kraje

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
31%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 743)