Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež František podpořil posttraumatickou péči o syrské děti. Kvůli Sýrii by mohl jednat s Trumpem

Ze světa

Papež František podpořil posttraumatickou péči o syrské děti. Kvůli Sýrii by mohl jednat s Trumpem

radVat / 27. 4. 2017 21:07

Papež František vyzval dětskou nemocnici Svatého stolce Bambin Gesú, aby po podpůrném projektu ve Středoafrické republice zahájila péči o syrské děti trpící posttraumatickým stresovými poruchami v důsledku dlouhotrvající války. Cílem tříletého projektu organizovaného ve spolupráci s nadací Jana Pavla II. je formace odborných pracovníků, kteří budou působit přímo v Sýrii, kde je počet traumatizovaných dětí velmi vysoký.

Domácí zpravodajství

Arcibiskupství staví za Prahou budovu pro technologickou firmu

ČTK / 26. 4. 2017 10:04

Arcibiskupství staví za Prahou budovu pro technologickou firmu Budovu pro sídlo japonské technologické firmy staví v Dolních Břežanech pražské arcibiskupství. Firma Rigaku, která už v Česku spolupracuje s některými vědeckými a akademickými pracovišti, patří k velkým světovým výrobcům vědecké zobrazovací techniky. V administrativní budově v Břežanech bude jen v nájmu. Stavba by měla být dokončena v prvním čtvrtletí příštího roku.

Výběr Christnetu

Prosíme podpořte provoz magazínu Christnet.eu. Děkujeme za sdílení informace o nové adrese portálu

Vlastní zpráva / 26. 4. 2017 9:46

Prosíme podpořte provoz magazínu Christnet.eu. Děkujeme za sdílení informace o nové adrese portálu Prosíme podpořte provoz portalu magazínu Christnet prostřednictvím transparentního účtu bez bankovních poplatků č. 2900316130/2010. Na účtu jsou aktuálně necelé čtyři tisíce korun, které nepokryjí měsíční náklady na provoz. Nově a jednodušším způsobem můžete podpořit provoz portálu i pomocí aplikace Darujme.cz. Děkujeme všem, kdo nás podpořili a podporují. Na konci minulého roku se magazín Christnet přesunul z domény Christnet.cz na novou adresu Christnet.eu. Děkujeme za sdílení informace o nové adrese portálu. Staré články naleznete jednoduchým přepisem v koncovce adresy (cz - eu). Sledovat nás můžete i na facebookovém profilu, který má již téměř dva tisíce příznivců.

Kultura

Halíkovo dílo je v USA nominováno na Knihu roku v oboru filozofie

ČTK / 24. 4. 2017 21:30

Halíkovo dílo je v USA nominováno na Knihu roku v oboru filozofie Kniha teologa a kněze Tomáše Halíka Chci, abys byl se stala jedním z finalistů na cenu Kniha roku (Foreword INDIES Book of the Year Awards) v oboru filozofie. Posláním ocenění je upozornit knihovníky a knihkupce na výjimečné publikace nezávislých vydavatelů a jejich autory.

Domácí zpravodajství

Varhany pro svatovítskou katedrálu postaví Španělé. Náklady půjdou do desítek milionů

ČTK / 24. 4. 2017 18:51

Varhany pro svatovítskou katedrálu postaví Španělé. Náklady půjdou do desítek milionů Nové varhany pro svatovítskou katedrálu postaví španělská firma Gerharda Grenzinga. Zhotovila už 138 nových varhan, mimo jiné i nástroj do bruselské či madridské katedrály, uskutečnila přes 90 rekonstrukcí či restaurování historických nástrojů. Nástroj pro Prahu bude inspirován francouzskými vlivy a umožní kromě klasické hudby hrát také současné varhanní skladby. Varhany si vyžádají investici 80 milionů korun a měly by se poprvé rozeznít v říjnu 2019. Smlouvu se zástupci firmy dnes v katedrále podepsal kardinál Dominik Duka.

Článek měsíce

Nechte mluvit Františka

Vít Luštinec / 26. 10. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Zodpovídá ČBK za svoji nominantku do Rady ČT Hanu Lipovskou?
Ano
85%
 
Částečně
4%
 
Ne
9%
 
Ani náhodou
2%
 
(Počet hlasů celkem: 318)