Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Šéf biskupské konference se obrátil na ruského patriarchu, aby se zasadil o konec války

Domácí zpravodajství

Šéf biskupské konference se obrátil na ruského patriarchu, aby se zasadil o konec války

ČTK, red. / 3. 3. 2022 23:45

Olomoucký arcibiskup a předseda České biskupské konference (ČBK) Jan Graubner dnes dopisem vyzval moskevského patriarchu Kirilla k tomu, aby se okamžitě zasadil o ukončení válečného konfliktu na Ukrajině.

Ze světa

Papež svět vyzval, aby myslel na bombardované Ukrajince, poděkoval Polákům

ČTK, red. / 3. 3. 2022 10:15

Papež svět vyzval, aby myslel na bombardované Ukrajince, poděkoval Polákům Papež František ve středu vyzval celý svět, aby myslel na Ukrajince ukrývající se před ostřelováním. Polsku při pravidelné generální audienci poděkoval, že přijalo velkou část uprchlíků ze sousední země. František již dříve prohlásil Popeleční středu za den modliteb a půstu za mír na Ukrajině.

Domácí zpravodajství

Pravoslavný metropolita v Česku a na Slovensku vyzval k půstu a modlitbám za Ukrajinu

ČTK / 2. 3. 2022 0:29

Pravoslavný metropolita v Česku a na Slovensku vyzval k půstu a modlitbám za Ukrajinu Pravoslavný metropolita českých zemí a Slovenska, prešovský arcibiskup Rastislav vyzval duchovní a věřící této církve v obou zemích ke zvláštnímu půstu a modlitbám za mír na Ukrajině. V prohlášení uveřejněném na webu Pražské pravoslavné eparchie je i pravoslavná církev, k níž se hlásí mnozí ukrajinští věřící, připravena pomáhat podle svých možností.

Domácí zpravodajství

Mezináboženské prohlášení žádá duchovní v Rusku, aby apelovali na ukončení bojů

ČTK / 2. 3. 2022 0:09

Mezináboženské prohlášení žádá duchovní v Rusku, aby apelovali na ukončení bojů Představitelé náboženských komunit působících v České republice vyzvali duchovní v Rusku, aby využili svého vlivu a zasadili se o okamžité zastavení války na Ukrajině. Zástupci českých křesťanských církví, židovské a muslimské obce se dnes sešli k modlitbě a apelu za zastavení války v kapli Trauttmannsdorfského paláce na Hradčanech, jednom ze sídel ministerstva zahraničí. Na setkání vystoupil také nejvyšší představitel ukrajinských řeckokatolíků Vasyl Slivocký.

Domácí zpravodajství

Nekostel s Pastoral Brothers a jejich hosty bude o Ukrajině

Vlastní zpráva / 1. 3. 2022 0:39

Nekostel s Pastoral Brothers a jejich hosty bude o Ukrajině Pravidelné alternativní bohoslužby v Rock Café v Praze na Národní třídě reflektují  situaci na Ukrajině. Známé duo evangelických farářů, s velkou základnou sledujících i na sociálních sítích, Pastoral Brothers v úterý 1. března od 20:00 v divadle na Národní třídě okomentují aktuální válku na Ukrajině. Hudbou program doprovodí dvě umělkyně pocházející z Oděsy a Charkova. 

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 205)